Taksim'de göstericiye tekme tokat...

Taksim'de göstericiye tekme tokat...
Taksim'de göstericiye tekme tokat...
Bu sabaha damga vuran görüntüler İstiklal Caddesi'nde polislerin yakaladıkları bir eylemciye tekme tokat saldırısı oldu. Eylemci aldığı darbeler sonrası yol ortasına yığıldı.

İSTANBUL - Taksim'de gece saatlerinde devam eden gösteriler sabahın erken saatlerinden itibaren sürüyor. Bu sabaha damga vuran görüntüler ise İstiklal Caddesi'nde polislerin yakaladıkları bir eylemciye tekme tokat saldırısı oldu. Eylemci aldığı darbeler sonrası yol ortasına yığıldı.
Polis, gece de meydana çıkmaya çalışan gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Çevik Kuvvet ekipleri Taksim Meydanı'na çıkan caddeleri bariyerlerle kapattı. Yüzlerinde maskeler bulunan eylemciler polise taş ve havai fişek attı. Polis de gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla karşılık verdi. Bu sırada Çevik Kuvvet polisleri ile sivil ekipler İstiklal Caddesi'nde yakaladıkları bir eylemciye tekme tokat saldırdı. Aldığı darbeler sonucu kendinden geçen eylemci yol ortasına yığılarak baygınlık geçirdi. Bir polis memuru ise yerde yatan baygın haldeki adamı kaldırarak polis otomobiline götürdü. (İhsan YALÇIN/DHA)

   http://www.radikal.com.tr/1135842113584218

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu sakallıyı suriyeden mi getirdiler ne. bağırıp yırtınıyor. - demlicay2011

  umarım cezasını çeker. bu yaptığı düpedüz aymazlık terbiyesizliktir. anadoluda bir kişiye 5 kişinin saldırması ağır bir lafla karşılık bulur. çıkarcı fırsatçı bu sakallıyı nefretle kınıyorum.

  bu sakallı şimdi yüzü ifşa oldu diye - demlicay2011

  6 izne çıkar maaşınıda alır. çok yoruldu adam dövmekten. tek başına bir adama üstelik korumasız adama kretmitle eliyle tekme tokat atıyor. bizim anadoluda buna çok güzel bir laf söylerler. olafı ye önce. sonra o aldğın maaş kadar sürün inşallah. neyi amaçlıyorsun ayran mı içtin yoksa başka birşey mi? ayık kafayla gezmediğin belli. umarım hedef olmassın. bu yaptığın ayıbın daniskasıdır bunu bilmende yarar var. aldın mazlumun ahını çekeceksin aheste aheste. hocalar kurtaramıyacak vicdan azabından seni . git mürit ol bu saatten sonra huzuru bul.

  yeter - secer

  polisin eşşek şakası yapar gibi, sakin sessiz duran insanların arasına, elinde biber gazı TÜPÜ ile dalıp yüzlerine sıkması; operasyonla parktaki insanların üzerine biber gazı atıp çadırlarını yakması; Bunca müdahaleden sonra haklı olarak sinirlenen bir vatandaşın, Toma aracına dönerek suyu bana sık demesine yanıt olarak tazikli suyu sıkması; sivil polislerin protestoculardan birini aralarına alarak sopalarla meydan dayağı atmaları gibi gibi? bir sürü olay; polisimizin, ne kadar sabırsız, tecrübesiz ve de vatandaşına karşı saygısız olduğu açık bir şekilde ortada.. yapamıyorsan bırak bu mesleği.. bunca olaylardan sonra millet yollara döküldü yöneticilerde haala yok marjinal grup yok ideolojik gruplar diyerek duruma başka bii hava katmanın niyetindeler

  işkenceci çete - metinarslan

  bunlar polis ise erdoğan ve gülerin talimatı ile işkence yapıyorlar aksini idda edeceklerse bunların polislikten atılması ve işkenceden yargılanması gerekir.

  adama bakin ! - palenke

  Su adamin gözlerindeki kine ,nefrete bir bakin,genci tekme tokat barbarca dövdü,hirsini alamadi kameraya yiyecekmis gibi bakti,allah onun ailesini,akrabalarini,cevresini bu adamdan korusun,amin.

  lütfen benimle iletişime geçin.. - bırıncı

  orada dövülen arkadaşın yakınları varsa, benimle buradan iletişime geçsin. bir hukukçu olarak ona yardım etmeye çalışacağım. kamera kayıtlarından açıkça görüldüğü gibi polisin bu eylemi apaçık suç teşkil etmekte (işkence yahut keyfi muamele olarak nitelendirilebilir). saklanacak bir şey kalmamış.

  Gun Olur devran doner.... - Delinuri

  Bunlar yaniniza kar kalmayacak elbette, her birinizden tek tek hesap sorulacak...