Taksim'de gözaltılar var

Taksim'de gözaltılar var
Taksim'de gözaltılar var
Taksim'de bugün düzenlenen eylemin ardından bazı göstericiler gözaltına alındı.

İSTANBUL - Taksim Dayanışması'nın çağrısı üzerine binlerce kişi Taksim'de toplandı. HDK'lı eylemciler de Galatasaray Meydanı'ndan Taksim'e ulaştı. Grupta milletvekilleri de yeraldı. Meydana protesto için bisikletli bir grup da geldi. Eylem nedeniyle polis, Taksim'de yoğun güvenlik önlemi aldı. Cumhuriyet Anıtı ve "duran adam" eylemlerinin yapıldığı alanın çevresinde etten duvar ören polis, buraya girişlere izin vermedi. BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, meydanda toplanan kalabalığı bir otelin çatısına çıkarak izledi. 

POLİS KALABALIĞI ALANDAN UZAKLAŞTIRDI 
Polis saat 21.00'da kalabalığa dağılması yönünde uyarıda bulundu. Ardından meydandaki kalabalık polis tarafından uzaklaştırıldı.
Gruptakilerin bir süre sonra tekrar Taksim Meydanı ile İstiklal Caddesi'nin birleştiği alana gelerek slogan atmaya başlaması üzerine polis ekipleri yine "dağılın" uyarısı yaptı. Ancak grup dağılmayınca polis harekete geçti. Polis bu kez gaz ve su sıkmadı. Üzerlerine yürüdüğü eylemcileri yakalayarak gözaltına aldı. (İhsan YALÇIN-Hakan KAYA/DHA)

Gezi'nin bugünkü sloganı: Lice'ye sahip çık!

Yüksekova'daki Lice eyleminde gerginlik


Taksim'den önce Beşiktaş'ta eylem


İstanbul Lice'ye ses verdi


  http://www.radikal.com.tr/113972911397293

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Dindar" Başbakan!!! - ms@deniz

  Bay Başbakan günlerdir polis şiddeti arkasında duruyor destek veriyorsun, senin "adaletin" ve "dindarlığın" işte bu kadar. Bu insanlara dokunulmadıkça hiç bir taşkınlık yapılmayacağı ortada. Günlerdir çeşitli karalamalar ortaya atarak bu insanları suçluyorsun. Bay Başbakan bu "adalet" dediğin bir gün sanada lazım olacak bay diktatör.!!

  Gitmek Zordur Bilirsiniz! - muratyumlu

  Gitmek zordur! Hep o deri koltuklar misali koltuklarla örülüdür bu gidemeyişlerin öyküsü. Bir takım çekinceler, meşruiyet arayışları, kendini toplumsal zemine entegre edebilecek sözde iddialar. Kendinizi kaptırmayınız polis beyler! Ödüller, primlerle bitmez bu yollar. Ülkede bir itiraz varsa anlamak gerekir!

  NEDEN GÖZALTI? - aharasa

  başbakan sokaklar ve meydanlar senin tapulu malın değil, halkın malı. gösteri de toplantı da yapılır. neden yasaklıyorsun neden gözaltı yaptırıyorsun. bir de göstericiler şiddet uygulayor diyen uydurukçular, polis saldırmayınca göstericiler bir şey yapıyor mu? gözaltına alınmalarına rağmen sakin duruyorlar. onlar şiddet taraftarı değil. sadece şiddet taraftarı olana pabuç bırakmıyorlar.