Taksim'de gün sonu: Yer yer gazlı ve mermili

Taksim'de gün sonu: Yer yer gazlı ve mermili
Taksim'de gün sonu: Yer yer gazlı ve mermili
Taksim'de polisin kalkanlarla başlayan müdahalesi gözaltılarla devam etti. Son olarak ara sokaklarda yine gaz bombası ve boyalı mermi kullanıldı.

Radikal.com.tr - Polis saat 21.00'da kalabalığı dağılması yönünde uyardı. Polis megafonlarından "Taksim Dayanışması eylemi sonlandırdı, meydanı tahliye etmezseniz müdahale etmek zorundayız" uyarısı yapıldı. Ardından meydandaki kalabalık polis tarafından uzaklaştırıldı. İlerleyen saatlerde Çevik Kuvvet İstiklal Caddesi'ne girişleri kapattı.
 

Gezi'nin yeni bir sloganı var: Lice'ye sahip çık!


PLASTİK MERMİ KULLANILDI

Taksim'de polisin "dağılın" uyarısına uymayan eylemcilere Sıraselviler ve İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarında polis müdahale etti. Polis, sıkıştırdığı kalabalığın üzerine boyalı mermi attı. Polislerin kalabalıktakilerin bacaklarına doğru hedef aldığı görüldü. Sıkılan boyalı mermiler nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Polis, yakaladığı göstericileri de gözaltına aldı. Polis zaman zaman gaz bombası da kullandı.   http://www.radikal.com.tr/113973111397313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Baskani degilsede CUMHUR konusuyor - harmankordon

  Sevgili Polis , ne zaman insan oldugunu ve HALKA (Cumhur'a) ve Insan olarak HAK ka (Muslumansan ALLAH a ) hizmet ve hesap verecegini saniyorsun ! O gunlerdesin HALK icin , MAHSER de siginirsin RTE nin ardina. BIRDE CUMHUR un baskani vardi ,goren yok !!!

  ESEF - vardar

  Yahu sunlari bir egitin,boyle insan icinne cikartmayin.Bunlar Utanc utanc.

  Eline Koluna Sağlık Polislerin - evet_isyan06

  Kimbilir gene nereleri ykıp yıktılar, nereleri taşladılar da plsböyle müdahale etti.. Eline koluna sağlık polisin.. Allahtan polis var da durduruyor bunları yoksa bunlar bildiğin eşkiya milletin başına. Gürültücü şımarıkelitist azınlıklar!