Taksim'de iftar dinleri buluşturdu

Taksim'de iftar dinleri buluşturdu
Taksim'de iftar dinleri buluşturdu
Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği iftarda dini liderler bir araya geldi.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Taksim Meydanı’nda iftar sofrası kuran Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı iftarda dini liderler bir araya geldi. Düzenlenen iftara İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Hristiyan ve Musevi cemaatlerinin ruhani liderleri ile Alevi ve Caferi cemaatlerinin önderleri katıldı. 

Taksim Meydanı’nda iftar sofrası kuran Beyoğlu Belediyesi, toplumun tüm kesimlerini Taksim’de bir araya getirdi. Düzenlenen iftar yemeğine medya, spor , sanat hayatının tanınmış isimleri de  vatandaşlarla bir araya geldi. 3 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde barış ve kardeşlik mesajları verildi. İftara İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'ın yanısıra Rum Patriği Patrik Bartolomeus, Hahambaşı İsak Haleva, Süryani Kadım Metropoliti Yusuf Çetin, Türkiye Ermenileri Baş Episkopos Aram Ateşyan ve Süryani Katolik Patrik vekili Yusuf Sağ katıldı.

DEMOKRASİ İÇİN SİVİL ANAYASATaksim'de gerçekleştirilen iftara katılan Galatasaray 'ın eski Başkanı Adnan Polat, Radikal'e yaptığı açıklamada bugün gerçekleştirilen iftarın bir Türkiye mozaiği olduğunu belirterek, "Çok güzel bir görüntü. Biz kavga değil, barış istiyoruz. Demokrasi için atılacak ilk adım sivil bir anayasa. Sivil bir anayasa istiyoruz. Siyasi partilerimizden bu adımı atmalarını bekliyoruz. Sivil bir anayasa çıktığında çok şey değişecek" dedi