Taksim'de iftar vakti!

Taksim'de iftar vakti!
Taksim'de iftar vakti!

Fotoğraf: İdris Emen

31 Mayıs'tan bu yana süren Gezi direnişinin merkezi Taksim Meydanı bu yıl bir ilki yaşıyor. Meydana tarihi boyunca ilk kez iftar için masalar kuruldu.

Radikal.com.tr - Gezi eylemlerinin merkezi Taksim Meydanı bu yıl ilk kez açıkhavada iftara ev sahipliği yapıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin meydana kurduğu iftar sofrası için bu sene ilk kez yayalaştırma çalışmalarının sürdüğü Taksim Meydanı tercih edildi.

Beyoğlu’ndaki iftar organizasyonunun daha önce Gezi Parkı ’nda yapılacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra masaların Taksim Meydanı’nda kurulmasına karar verildiği öğrenildi.

Çalışmalar hummalı bir şekilde sürerken çok sayıda masa meydana yerleştirilmiş durumda. İftar saatinde binlerce İstanbullunun Taksim Meydanı’nda oruçlarını açması bekleniyor.

Meydan'da yaklaşık bin 500 kişilik yemek dağıtılacağı öğrenilirken, vatandaşlar oruçlarını çorba, pilav, et sote ve tatlıdan oluşan menü ile açabilecekler.

ANTİKAPİTALİST MÜSLÜMANLAR GALATASARAY 'DA

Öte yandan Gezi Parkı direnişine katılanlar arasında yer alan Anti-Kapitalist Müslümanlar da Galatasaray Lisesi'nin önünden başlayarak Gezi Parkı'na kadar ulaşması planlanan iftar yemeği düzenliyor. Bu iftarda ise masa-sandalye olmayacak.