Taksim'de iftar vakti!

Taksim'de iftar vakti!
Taksim'de iftar vakti!

Fotoğraf: İdris Emen

31 Mayıs'tan bu yana süren Gezi direnişinin merkezi Taksim Meydanı bu yıl bir ilki yaşıyor. Meydana tarihi boyunca ilk kez iftar için masalar kuruldu.

Radikal.com.tr - Gezi eylemlerinin merkezi Taksim Meydanı bu yıl ilk kez açıkhavada iftara ev sahipliği yapıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin meydana kurduğu iftar sofrası için bu sene ilk kez yayalaştırma çalışmalarının sürdüğü Taksim Meydanı tercih edildi.

Beyoğlu’ndaki iftar organizasyonunun daha önce Gezi Parkı ’nda yapılacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra masaların Taksim Meydanı’nda kurulmasına karar verildiği öğrenildi.

Çalışmalar hummalı bir şekilde sürerken çok sayıda masa meydana yerleştirilmiş durumda. İftar saatinde binlerce İstanbullunun Taksim Meydanı’nda oruçlarını açması bekleniyor.

Meydan'da yaklaşık bin 500 kişilik yemek dağıtılacağı öğrenilirken, vatandaşlar oruçlarını çorba, pilav, et sote ve tatlıdan oluşan menü ile açabilecekler.

ANTİKAPİTALİST MÜSLÜMANLAR GALATASARAY 'DA

Öte yandan Gezi Parkı direnişine katılanlar arasında yer alan Anti-Kapitalist Müslümanlar da Galatasaray Lisesi'nin önünden başlayarak Gezi Parkı'na kadar ulaşması planlanan iftar yemeği düzenliyor. Bu iftarda ise masa-sandalye olmayacak.


  http://www.radikal.com.tr/114110111411016

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  belediyenin hizmet muslukları açıldı ihaleler tama - demlicay2011

  yandaşlar hizmete başlayabilir. karınlar doyacaktır. e demokrasi bu hizmet edesinki oy alasın. tabi mal olmadan hizmette olmaz. yalnız bir fark var kendilerine alman millete yerli bunu unutmayın. belediyelerin mahkeme sayısını araştırırsanız masum olmadıklarını görüsrsüz. yüzlercesi mahkeme duvarlarında şu anda. kepazelik diz boyu olmuş ramazan- şerif gelmiş hepsi ak pak hizmet peşinde. yermiyim sizin numaralarınızı. belediyecilik miş.

  iftar.. - kızılcadevrim

  Mazlumun kanını çiğneyip, zalimin sofrasına kurulup, kul hakkı yiyerek iftar açmak herkese nasip olmaz. Kitaplar yoldan çıkmanın pek çok biçimini tarif etmişlerdir ama tüm o ibretlik kıssalar içinde böyle gösterişli sapkınlığa az rastlanır.

  her yıl aynı manzara - vesmolla

  Bir yanda boğaza nazır mekanlarda iftarını açanlar, bir yanda çadırlarda kuyruk bekleyen iftarcılar. Onursuzların da cenneti olmaz. Susma.

  iftarcılar korurlar - vesmolla

  hükümet 1 ay boyunca bizi iftarını açan vatandaşlar bizi korur diye düşünüyor herhalde. (rezerveli iftarcılar) bakıp göreceğiz. aman provokasyonlara dikkat!

  Biz? - cchapulcu

  Biz de davetli miyiz? Yoksa çapulcuyuz diye yine insan yerine konulmayacak mıyız? Malum, biz çapulcular bu hükümete kara bir leke gibiyiz, böcek muamelesi görüyoruz!

  Devam et... - Alkan_

  Devam et hacı abi devam et. Bunları unutmayacağız.