Taksim'de korkunç bilanço

Taksim'de korkunç bilanço
Taksim'de korkunç bilanço
Taksim'de bugün gerçekleşen müdahaleler sonucu Gezi parkındaki büyük revire kaldırılanlar arasında ağır yaralılar da var.
Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim Meydanı'nda sabah 07:30'da başlayan polis müdahalesinin bilançosu da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Direnişçilerin Gezi Parkı 'nın Mete Caddesi tarafındaki çay bahçesine kurdukları büyük revire sabahtan bu yana yüzlerce kişi başvurdu.

Radikal'in elde ettiği bilgiye göre, akşam saat 20:15 sularında başlayan ikini büyük müdahaleye kadar revire başvuran ya da getirilen yaralıların bilançocu şöyle: 21 kişi kafa travması, 11 muhtelif kırık, 7 astım krizi, 1 epilepsi nöbeti, 460 gaz maruziyeti, 81 gaz bombası ve plastik mermiye bağlı travma ve yaralanma, 10 yanık, 7 kesik...

Olaylar sırasında 2 yabancı basın mensubu göğüs ve boyunlarına aldıkları cop darbeleriyle yaralanırken, bir kişi de kalp krizi şüpjesiyle hastaneye sevk edildi.

Gezi parkındaki doktorlar, bu rakamlara, akşam başlayan ve günün en büyük müdahalesi olan olaylarda yaralananların dahil olmadığını, son müdahaleden sonra 80 kişinin çeşitli şikayetlerle revire geldiğini açıkladı.


  http://www.radikal.com.tr/113722611372262

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zorbanin Sonu - Ali Fistan

  Daha gectigimiz aylarda tum devrik dikatoatorler kendilerini cok aci bir sonla bulmustu, o kadar insani ayni bu sekilde bastirmalarina, bastiracaklarina inanarak. Tarafli tarafsiz Turkiye halkinin bu hukumete tepkisi de cok agir olacagi suphesiz. Umudum bu agir tepkinin secimle sinirli kalmasi. Zira hukumetimizin karsiligi devrilmis diktatorlerle tamamen ayni, dolayisiyla bezner birsekilde kendi sonlarini hazirliyorlar ve hizlandiriyorlar. Umarim bu olaylar hemen biter, hukumet diktatorlugune ve gostericiler de eylemine, birbirini beklemeden derhal son verir de daha fazla kimsenin cani yanmaz. Zira cani yanan butun Turkiye. Dunya, mansetlerinden Turkiye devletini bugunku tavriyla halk uzerinde silahli gucunu ispatlamasi ve cok asiri guc kullanmasi olarak degerlendiriyor ve bu saptamada gercegin ta kendisi.

  YORUMSUZ - pispor

  Sana düşman, bana düşman,Düşünen insana düşman,Vatan ki bu insanların evidir,Sevgilim, onlar vatana düşman. (...Nazım Hikmet)RAN