Taksim'de Lezbiyen gay, biseksüel, travesti, transeksüel yürüyüşü

Taksim'de Lezbiyen gay, biseksüel, travesti, transeksüel yürüyüşü
Taksim'de Lezbiyen gay, biseksüel, travesti, transeksüel yürüyüşü

Fotoğraf: Elif İnce

İstanbul LGBT (Lezbiyen, gay, biseksüel, travesti, transeksüel) Dayanışma Derneği, yaklaşık 2 bin kişiyle İstiklal Caddesi'nde 4. Trans Onur Yürüyüşü'nü "Ekmek Adalet Özgürlük" sloganıyla yaptı.

İSTANBUL - Saat 17.00’de Tünel’den başlayan, yürüyüş Taksim Meydanı’na ilerlerken, İstiklal Caddesi ’ndeki halk alkışlarla destek verdi. Ellerinde gökkuşağı renginde bayraklar taşıyan LGBT Dayanışma Derneği üyeleri, yol boyunca “ Dünya yerinden oynar ibneler özgür olsa”, “Her yer Taksim her yer dreniş”, “Transfobik devlet istemiyoruz”, “Susma haykır eşcinseller vardır” sloganlar attılar. Sloganlara, bir davulcu, bir de darbukacı eşlik etti. Rengarenk giyisilerle yürüyüşe katılanlar “Direniyoruz ayol”, “Yasak da neymiş ayol”, “Her yerdeyiz ayol” yazan dövizler taşıdılar.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Yalan Dünya Dizisi’nde oynayan Tiyatro Oyuncusu Füsun Demirel de yürüyenler arasındaydı.


  http://www.radikal.com.tr/113880811388083

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demokrasi icin destek - Volkan1

  Gecen AKP'li bir bakan sanirim,bu sorun bizim ulkemizde yok,Bati demokrasilerinin sorunu demisti.Bu insanlari savunmak belki bana dusmez ama demokratik toplumlarda herkesin yasam bicimine saygi duymak gerekir; hem demokrasinin hemde insanligin geregi budur.Bunu AKP anlayana da kadar cok cileler cekilecegi muhakkak.

  Olacağı buydu - Ukelaa

  Önce parkta kafa çektiler , sonra meydanın ortasında soyunmaya karar verdiler , şimdide bu , bir sonraki adımı medya yayınlayamazsa hiç suç bulmasınlar .

  sezgin kulp'ta da savun LGBT'yi - dersimi

  sezgin tanrıkulu acaba memleketi diyarbakır'ın kulp ilçesinin ağaçlı köyünde de eşcinsel haklarını savunabilir mi merak ediyorum. ikiyüzlü siyasetçilere hayır yürüyüşü yapan yok mu ya ben de katılacağım