Taksim'de LGBT Onur Yürüyüşü: Alışın gitmiyoruz

Taksim'de LGBT Onur Yürüyüşü: Alışın gitmiyoruz
Taksim'de LGBT Onur Yürüyüşü: Alışın gitmiyoruz
11. İstanbul LGBT Onur Yürüyüşü Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na doğru on binleri bulan katılımla gerçekleştiriliyor

Türkiye ’de 20 yılı geride bırakan lezbiyen, gey, biseksüel ve trans hareketin bileşenleri, "Alışın, gitmiyoruz" demek için İstiklal Caddesi’nde toplanmaya başladı.

Yoğurtçu, Maçka, Abbasağa gibi parklarda Gezi Parkı ile ilgili forumlara katılanlar da toplu halde yürüyüşe katılıyor.

Birçok örgüt de yürüyüşe katılıyor.

CHP MİLLETVEKİLLERİ YÜRÜYÜŞTE

CHP İstanbul milletvekilleri Binnaz Toprak, Şafak Pavey, Melda Onur, Müslim Sarı ve Mahmut Tanal ile Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün de yürüyüşe destek veriyor.


  http://www.radikal.com.tr/113977511397756

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Taksim Yürüyüşleri. - Clear

  Şu taksim'de bir yürümeye gör.Hemen sayı 10 binlere(!) çıkıverir,ya da çıkartılıverir.Bir de bana ilginç gelen şu CHP'liler,Taksim dedin mi cup! oradalar,MYK kararı mı var ne? Her neyse,bu yürüyüş,en azından daha sakin ve olaysız bir yürüyüş...

  Siz olmadan olmaz - berham

  Gitmeyin kalın omuz omuza tüm kesimler yarınlar için hep beraber zulme ve ötekiliğe karşı mücadele edelim.İnsani hakkınızı koruyun,koruyalım sizi hakir görenlerin karşısında inadına yaşayalım!!

  Kriter - Heathenpride

  Bir ülkenin, bir toplumun özgür olup olmadığını anlamak için transların durumunu incelemek yeterli.

  KARDEŞİM NASIL HABER - pispor

  bari biraz açılımını yapsaydın LGBT kaç kişi bunu anladı neyse ben yardımcı olayım "LGBT, "lezbiyen","gey", "biseksüel" ve "transgender"

  Neden hala varız? - çoksaçma

  Bizim Lut kavminden olduğumuz söylenip duruldu hep.Peki biz Lut kavmindensek ve Allah bu kavmi yok ettiyse biz neden hala burdayız,varız? Allah işi yüzüne gözüne mi bulaştırdı sizce?

  İzmir'den destek - tripanazom

  İzmir'de saat 19:00'da Alsancak İskelesi'nden başlayarak, Taksim Onur Yürüyüşü'ne destek vereceğiz. https://www.facebook.com/events/529944063736518/