Taksim'de miting yapılmaz

Taksim'de miting yapılmaz
Taksim'de miting yapılmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında özellikle CHP li milletvekilleri Kamer Genç ile Gürsel Tekin i sert bir üslupla eleştirdi.

Başbakan Erdoğan sendikalara seslendi: "Sizden ricamız mitingi Kazlıçeşme'de yapmanız. Taksim'e girişe asla izin vermeyeceğiz."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Taksim’de 1 Mayıs kutlamalarına ‘kesinlikle’ izin verilmeyeceğini söyledi. Başbakan, adres olarak Kazlıçeşme’yi gösterdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
KAMER GENÇ’E EDEPSİZ: Benim dilim o şahsa, milletvekili ya da adam demeye varmıyor. Bu saldırıyı, bu edepsizliği, bu şenayeti şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıyı düzenleyen edepsizin, özür dileyeceği, yüzü kızaracağı yerde, TBMM Başkanı’nı da hedef alarak, nasıl bir seviyesizliğin, çukurun içinde olduğunu bir kez daha gösterdi.
TAKSİM’E İZİN YOK: KESK, DİSK, Türk-İş, Hak-İş ve TTB genel başkanlarıyla bir araya geldim. Taksim Meydanı’nda yayalaştırma çalışmaları devam ediyor. 30-40 metrelik kazılı şantiyeler var. ‘Burada yapılacak bir törende provokatif eylem sonucunda olabilecek bir hareketlenmede, bırakın 20-30-40 kişiyi, 1 kişinin ölümüne dahi dayanabilir misiniz, müsaade edebilir misiniz?’ dedim. İşçiler, memurlar 1 Mayıs’ı kutlayamazken, bunun önünü açan AK Parti iktidarı oldu. Kutlamayın demiyoruz, sizden ricada bulunuyoruz. Biz 21,5 milyon oya sahip bir parti olarak, Kazlıçeşme’de yapıyoruz da siz niye yapmıyorsunuz? Yarın (bugün), İçişleri Bakanlığımız, bütün ekibiyle, vali, emniyet müdürüyle her türlü tedbiri alacağız, kesinlikle girişe izin vermeyeceğiz.
FOTOĞRAFINI MONTE ETTİR: Dikkat edin, MHP Genel Başkanı, ‘İP Genel Başkanı’nı Silivri’den çıkarın’ diyor. Neden? Çok mu özledin? Çok arzu ediyorsan, İP Genel Başkanı’nın Bekaa Vadisi’ndeki fotoğrafına kendi fotoğrafını monte ettir.
ŞEREFLİ BARIŞIN KAYBEDENİ OLMAZ: Buradan milletime sesleniyorum; bizden duymadığınız hiçbir iddiaya, hiçbir söze inanmayın. İşte çıkmış şunu söylüyorlar, pazarlık yapılıyormuş, tamamen yalandır. Al-ver süreci varmış, kuyruklu yalandır. Terör örgütü bu süreçte meşruiyet kazanacakmış, bu da yalandır. Hiçbir kardeşim bu yalanlara inanmasın, aldanmasın. Kirli bir savaşın kazananı olmaz, şerefli bir barışın ise kaybedeni olmaz.


  http://www.radikal.com.tr/113169811316981

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şu tiryakiler olmasa - denizci-41

  Her eylemde boy gösterem yüzleri maskeli oyun bozancı ve kışkırtıcı "tazyikli su ve biber gazı tiryakileri" olmasa, tüm demokratik eylemler sorunsuz biter..1 Mayıs bayramı kutlamalarında da, yüzleri maskeli bu bozguncu tiryakileri gördüm..Polisle çatışanlar da bunlardı..Ne yazık ki, emekçilerimiz ve emekçilerimizi yönlendiren sendika temsilcilerimiz de bunları görmüyor - belki de görüyorlar- ve ses çıkarmıyorlar...