Taksim'de Münevver buluşması

Taksim'de Münevver buluşması
Taksim'de Münevver buluşması

55 gün önce öldürülen Münevver?in katillerinin yakalanamaması Taksim?de protesto edildi. FOTOĞRAF: ELVAN EZBER

İSTANBUL - Etiler’de bir çöp konteynerinde parçalanmış halde cesedi bulunan lise öğrencisi Münevver Karabulut’un cinayet zanlısının, olayın üstünden 55 gün geçtiği halde bulunamaması dün Taksim’de arkadaşları ve ‘adalet arayan’ bazı vatandaşlar tarafından protesto edildi.
Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplanan protestocu grup, Münevver Karabulut’un fotoğraflarını çevredeki vatandaşlara dağıttı.  Grup adına açıklama yapan Ahmet Şafak, cinayetin zanlısı olarak aranan kişinin aradan geçen iki aya rağmen bir türlü yakalanmadığını anımsattı. 

‘Adalette zengin-fakir ayrımı’
Acilen katilin ya da katillerin bulunması gerektiğini belirten Ahmet Şafak, “Bu ülkede adalet zengin, fakir ayrımı yapmadan tecelli etmelidir. 55 gün oldu en ufak bir gelişme kaydedilemedi. 18 yaşından küçük bir genç nasıl oluyor da kaçıyor? Birileri yardım mı ediyor?” diye konuştu. 
Katil zanlısı bulunana kadar her hafta sonu bu toplantıları gerçekleştireceklerini vurgulayan  Şafak, Münevver Karabulut adına ‘facebook’ta kurulan gruba üye olanların sayısının her geçen gün arttığını ifade etti. Baba Süreyya Karabulut, aranan Cem Garipoğlu’nun ailesinin konuyla ilgili haberlere yayın yasağı getirmeye çalıştığını öne sürerek “Parayla pulla her şey satın alabilirsiniz ama vicdanı satın alamazsınız. Gece yataklarında nasıl rahat uyuyorlar?” diye konuşmuştu. (Radikal)