Taksim'de öğretim üyesine 'kanlı' gözaltı

Taksim'de öğretim üyesine 'kanlı' gözaltı
Taksim'de öğretim üyesine 'kanlı' gözaltı
Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi, Yardımcı Doçent Doktor Osman Erden bu akşam İstiklal Caddesi'nde yaka paça gözaltına alındı. Yrd. Doç. Dr. Erden'in özellikle ağız kısmının kan içinde olduğu dikkat çekti.

Radikal.com.tr - Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi, Yardımcı Doçent Doktor Osman Erden bu akşam İstiklal Caddesi'nde yaka paça gözaltına alındı. Yrd. Doç. Dr. Erden'in özellikle ağız kısmının kan içinde olduğu dikkat çekti.

Gezi Parkı protestoları kapsamında gözaltına alınan kişilere uygulanan kötü muameleyi, tutuklamaları ve TMMOB'un yetkilerini tırpanlayan yasayı protesto etmek için Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla toplanmak isteyen gruplara çevik kuvvet polislerinin müdahaleleri sürerken gözaltılar da başladı.


Gözatına alınanlar arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi, Yrd. Doç. Dr. Osman Erden de bulunuyor. Akşam saatlerinde İstiklal Caddesi'nde yaka paça gözaltına alınan Erden'in özellikle ağız kısmının kan içinde olduğu dikkat çekti. Erden, Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA)'nın Türkiye Başkanlığı görevini de yürütüyor.


  http://www.radikal.com.tr/114171211417124

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Taksim platformu, - nitemtran

  ülkede gelişen yasa çıkarmadan, tutuklamalardan tutun, her tür yatırım uygulamaları dahil hoşuna gitmeyen her şey için meydana çıkıp protestoya başladı. Galiba en güzeli partileşip, bu muhalefetini mecliste sürdürmesi.

  ihbar ediyorum - denizcikedi

  Muazzez İlmiye Çığ ve Hayrettin Karaca'yı da göz altına alın. Bakmayın siz onların 100 yaşına geldiğine kimbilir neler düşünüyorlar? ne suçlar işleyecekler? Bi de bizim komşunun oğlu var 5 yaşında, o da arasıra "Hel yel Taksim, hel yel dileniş" gibi bişeyler söylüyor. yuh artık ya.

  nerdeee - PAN-ZEHİR

  Eliniz değmişken şu kredi kartı idatlarıyla ilgili de bir protesto yapsanız da bir işi yaramış olsanız.

  Kahraman polis - marj

  Bir ikramiye daha kopartabilir miyiz, kahraman olabilir miyiz diyen polis sadece konuşan insanlara karşı güç gösteriyor. Aynen 100 altın yerine 500 altın veren başbakanın 19 dopingli çıkarması gibi milli takımda. Fikir söylemek suç oldu, bu da bana 80'leri hatırlatıyor.