Taksim'de polis müdahalesi: 13 gözaltı

Taksim'de polis müdahalesi: 13 gözaltı
Taksim'de polis müdahalesi: 13 gözaltı
Taksim Meydanı'nda Gezi olaylarında yaşananları protesto etmek isteyen gruba müdahale eden polis 13 kişiyi gözaltına aldı.

İSTANBUL -  Taksim Meydanı'nda Gezi olaylarında yaşananları protesto etmek isteyen gruba polis izin vermedi.

Yeryüzüne Özgürlük Derneği üyeleri ve bu kişilere destek verenlerden oluşan bir grup, Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresinde toplandı.

Polis ekipleri anıtın etrafında yoğun güvenlik önlemi alırken, Gezi Parkı 'na girişler kapatıldı, Sıraselviler Caddesi'ndeki araç trafiği de durduruldu.

Gezi olaylarında hayatını kaybedenler için basın açıklaması ve oturma eylemi yapmak isteyen gruptakiler uyarılara rağmen dağılmayınca polisler, kalkanlarını kullanarak göstericilerin İstiklal Caddesi'ne doğru çekilmesini sağladı.

Yaşanan arbede sırasında gazeteciler, polisler ile göstericilerin arasında kaldı. Polis, bazı göstericileri gözaltına aldı.

Gruptakiler daha sonra dağılırken, çevik kuvvet ekiplerinin Taksim Meydanı ve çevresindeki bekleyişi sürüyor.


  http://www.radikal.com.tr/115299011529905

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adalet - bobby.sands

  Bizimde günümüz gelecek!

  taksimdeki polis müdahalesi çok çirkin. - okkes cavus

  insanların demokratik talepleri polis zoruyla dağıtılma cihetine gidilmese, insanlar gösterisini veya basın açıklamasını yapar belli bir süre sonra kendiliğinden dağılırlar. emniyetin bu anlamsız tedirginliği ve polisin yersiz müdahalesi, insanları daha çok gerginleştiriyor ve olayların çıkmasına sebep oluyorlar. sonrada insanfsız ca insanları öldüresiye dövüyor tutuklamalar oluyor. polisle halk arasında büyük bir uçurum yaratılıyor. halkın polise asla güveni kalmıyor. halbuki polis hiç müdahale etmese asla bir tek olay dahi olmaz.....

  Ne paketi.. - anaximenes

  Demokrasi koli koli memlekette, çuval çuval.. Makarna makarna, kömür kömür. Bu arkadaşlar dağıtımın olmadığı bölgeye denk gelmişler..

  mekanik bedenler - enkidusiyar

  6 tane mekanik bilek, incecik, naif iki bileğin üzerinde. tayyip in demokrasisi çok yaşa.

  Siz mi demokrasi paketi hazırlıyorsunuz. - citizen

  Aman ne güzel, ne iyi olmuş... Tam da demokrasi paketinin bay Erdoğan tarafından ilanından önce.., paketin içinden neler çıkacak-neler çıkmayacak.., açık bir ipucu vermiş böylece. Beyler; demokratik açılım yapmak için önce hiçbir mazeret öne sürmeden, hiçbir gerekçeye saklanmadan-sığınmadan demokrat olmak gerekir. Var mı sizde böyle bir özellik. Evvela onu bir yoklayın kendinizde. Sonra demokrasiden söz edin. En ufak gösteriye tahammül edemeyen, en ufak eleştiriyi binbir dereden su getirip cezalandırmaya kalkan demokrat zihniyet nerede görülmüş... Geçin bunları....