Taksim'de polis müdahalesi akşam saatlerinde de sürüyor

Taksim'de polis müdahalesi akşam saatlerinde de sürüyor
Taksim'de polis müdahalesi akşam saatlerinde de sürüyor
Polisin Gezi Parkı için bir araya gelmeye çalışanlara yönelik müdahaleleri devam ediyor. Meydanda toplanmak isteyen grupların yoğun gaz kullanılarak Gümüşsuyu yönüne doğru sürüldüğü belirtiliyor. Polisin kullandığı gaz fişekleri bazı canlı yayın araçlarının da camlarını kırmış durumda...

Radikal.com.tr – Taksim Meydanı ve çevresinde polisin Gezi Parkı için bir araya gelmeye çalışanlara yönelik müdahaleleri devam ediyor. Şu sıralarda da meydanda toplanmak isteyen grupların yoğun gaz kullanılarak Gümüşsuyu yönüne doğru sürüldüğü belirtiliyor. Polisin kullandığı gaz fişekleri bazı canlı yayın araçlarının da camlarını kırmış durumda... Taksim ve çevresinde gerginlik devam ediyor.


POLİS FORMA ÇIKARTTIRIYOR

Taksim Meydanı ve çevresinde aralıklarla devam eden olaylar 14. saatte yeniden başladı. Polis İstiklal Caddesi'ndeki göstericilere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale ediyor. Grupların meydan ve çevresinde toplanmasına da izin vermiyor.  Taraftar gruplarının çağrısı üzerine Taksim'e gelen ve üzerinde forma bulunan taraftarların da resmi ve sivil polisler tarafından tartaklandığı ve formalarını çıkarmaya zorlandığı belirtiliyor.


64 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Taksim Gezi Parkı’nda çıkan ve Taksim Meydanı’na da sıçrayan olaylarda polis 8’i kadın 64 kişiyi gözaltına aldı. Çevik kuvvet araçlarıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen göstericiler araçlardan indirilmedi. Kimlik tespiti yapılan göstericiler, ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü. Bu arada gözaltına alınanların getirildiği otobüslerdeki limonlar dikkat çekti.

POLİS MÜDAHALESİ İSTİKLAL CADDESİ'NE SIÇRADI

Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olaylar İstiklal Caddesi'ne sıçradı. Galatasaray Meydanı'nda toplanan gruplar Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Çevik kuvvet polisleri göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Göstericilerle polis arasındaki çatışmalar devam ediyor.(AJANSLAR)


  http://www.radikal.com.tr/113577211357727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçekleri yazmaktan korkmayın. ! - gewerok_

  İstifa eden polisler, otobüsünü halkın önüne siper eden otobüs şoförleri, yaralıları misafir eden oteller. HALK UYANIYOR!

  gezi parkıymışşş !!! - kato2008

  taksimdeki gezi parkı beni tahrandaki kaldırımlar kadar ilgilenndiriyor desem acaba bana da faşist mi derler !! kürdistanda ceylan önkol havan toplarıyla param parça edilip annesinn parçalarını toplarken acaba gezi parkının yıkımını protesto edenlerden kaçı böle bi tepki verdii. babasının yanında olan 12 yaşındaki uğur kaymaza 13 kurşun sıkıldığında siz nerdeydiniz !

  Direnişe Devam - Amedia

  Kimi çevreler Kürd Özgürlük Hareketin veya siyasal hareketin bu direnişte Yeterince destek vermediklerini anlatıyorlar BDP siyasal oalcak tam desteğini sunuyor zaten Ama düşünün birde siyasi hareketin TABANI o alanda olsa bu büyük bir risk olur yeni çatışmalar doğaracak şu anki demokratik platform buna elverişli değil arkadaşlar. ama inanınki burdan yüreğimiz acıyor Gezi parkına bakınca..... Saat : 21:00 İstiklal Caddesinde Çatışmalar devam ediyor... Mahkeme İptal kararı aldı ama henüz Herşey bitmiş değil YARGITAY onarsa DOĞA kazanmış olacak YEŞİL SERMAYE kayebdecek tamda şu anda Tüm direniş çevreleri Doğa severler Büyük eylemsellikler göstermeli Mesela Biz kurdistanda bu tür durumlarda DİRENİŞİ YÜKSELTİYORUZ :) tamda bu zamanda bunu göstermeliler

  Benim hicbir zaman cesaret edemediklerim.... - Turk

  Biz korkak buyuduk. Ayidan da, ayinin b.kundan da korktuk. Dusunduklerimizi soyleyemedik. Kim oldugumuzu anlatamadik. Basimiz hep onumuzde oldu! *** Simdi bakiyorum; genc insanlarimiz; bir agac, bir avuc yesillik, bir park, bir insan... icin acilar cekebilecek kadar cesurlar! Ben dune kadar ulkemin geleceginden urkuyordum. Ama; bugun dunden daha umitliyim. *** Elimden size yardim etmek icin birsey gelmiyor! Hepinizin ellerinden operim!...

  2 kisi ölmüs - meftun1917

  gezi parki direnisinde 2 kisinin öldügü paylasimlari dolasiyor sosyal medyada ne kadar dogru bilmiyorum ama bunu senin yanina birakmayiz takunyali führer...

  Ak Partiye oy verdiğim için tüm göstericilerden özür dilerim - eflatun28

  Frankeştayn canavarı yarattığımızı anladım. İçki yasağı ve şimdi gezi parkı katliyamı. Yazıklar olsun size... Yavuz sultan selim köprüsüde cabası. Ülkeyi kaosa ve kamplaşmaya götürüyorlar. Bumu ileri demokrasi batsın demokrasiniz..

  İşte AKP nin gerçek yüzü.. - Düzgün Baba

  "Demokrasi " , "insan hakları " havarisi, Ortadoğu'nun "örnek ülkesi diye lanse ettikleri Türkiye'yi yönetenlerin aczi meydanda. Esad " dinime küfreden müslüman olsa " demez mi ? Yazıkları olsun.