Taksim'de polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var

Taksim'de polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var
Taksim'de polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var
"1 Eylül Dünya Barış Günü" nedeniyle Tünel'de toplanarak Galatasaray Meydanı'na yürüyen gruba polis müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Olaylar sırasında Anadolu Ajansı kameramanı Melik Fırat Yücel kaşından yaralandı.

RADİKAL- Saat 19.00 sıralarında Tünel'de toplanan “Haziran Hareketi" adlı grup üyesi yaklaşık 500 kişi, el ele tutuşarak barış zinciri oluşturdu. Grup, İstiklal Caddesi üzerinden Galatasaray Meydanı'na doğru alkış ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Ancak grubun Galatasaray Lisesi önüne yaklaştığı sırada polis tarafından önü kesildi.

Kısa sürede çıkan gerginlik sırasında, polis gruba TOMA'dan tazyikli su sıkarak ve biber gazıyla müdahale etti. Uzun süren kovalamaca sonucu kalabalık grup ara sokaklara kaçarak dağıldı.Çok sayıda gösterici polis tarafından gözaltına alınarak Çevik Kuvvet otobüsüne bindirildi.A.A KAMERAMANI KAŞINDAN YARALANDI

Müdahale sırasında, olayı görüntüleyen Anadolu Ajansı (AA) kameramanı Melik Fırat Yücel de kaşından yaralandı. Kaşı açılan Yücel ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. AFP'nin foto muhabiri Yasin Akgül de kısa süre gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.Olay üzerine basın açıklaması yapmak isteyen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Eş Genel Başkanı Alper Taş ve gruptaki diğer kişiler, polis tarafından itilerek uzaklaştırıldı.


(DHA)
 


  http://www.radikal.com.tr/142640414264042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yaziklar olsun - kocero 21

  yaziklar olsun böyle anlayisa barisa bile tahamülülünüz yok, eger miliyetci sokaga cikip bagirsalardin polis hic bir sey demezdi,baris istiyene tazikli su savas istiyene cicek yaziklar olsun diyorum baska bir sey demiyorum

  Görevinizi iyi yapın . - ahzap

  Fiili başkan beğenmezse kendinizi Şırnak da bulursunuz.