Taksim'de polis TKP binasına girdi

Taksim'de polis TKP binasına girdi
Taksim'de polis TKP binasına girdi
Taksim'de dünkü olaylar sırasında İstiklal Caddesi'ndeki TKP ofisine giren polis, 23 kişiyi gözaltına aldı.

İSTANBUL (AA) - İstiklal Caddesi'nde toplanarak barikat kuran göstericiler, polisin müdahalesi üzerine dağıldı.

Ara sokaklardan İstiklal Caddesi'ne çıkan göstericiler, caddenin bazı noktalarında çöplerden barikat oluşturarak ateşe verdi.

Bunun üzerine polis ekipleri, göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Göstericiler tekrar ara sokaklara dağıldı.

Bu arada, bazı göstericiler, polisin müdahalesi sırasında kendilerini içeriye almadıkları gerekçesiyle esnafın dükkanlarına taş ve sopalarla zarar verdi.

Öte yandan, polis ekipleri, İstiklal Caddesi'ndeki bir hanında bulunan Türkiye Komünist Partisi İl Teşkilatı'ndan, aralarında kadınların da olduğu 23 kişiyi gözaltına aldı.

Vali Mutlu: palalı saldırgan polisi de yaraladı
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter 'dan paylaştığı mesajda, "Ekranlara görüntüsü de yansıyan palalı saldırganı yakalamak isteyen emniyet görevlimiz de elinden kesi suretiyle yaralanmıştır" ifadesini kullandı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114077311407733

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ortalama 4000. - Clear

  Yapılan teknik çalışmalarda,Gezi parkı protestolarında bile günlük ortalama katılımcı sayısı 4 bin,hele cumartesi günleri 18 bin kişiydi.Peki,yarın açılacak -hem genişletilmiş ve hem de ağaç sayısı 4 kat artırılmış- bu park için bugün olay çıkaranlar topu topu 5 yüz kişiymiş.Kim bunlar? Yoksa "Mesele ağaç değil,sen hala anlamadın mı?" çağrısına icabet edenler mi?

  ........ - Al Capone

  AL quaida, Al Nunsra, Israil Ajanlari, PKK Turkiye de cirit atiyor Polis de komunist partisini basiyorlar - Turkiye sizinle gurur duyuyor basta ben .......... allah akil fikir versin, ne deyim .....

  BU MÜRTECİLERDE KİM OLUYOR - resip

  dünyada kominist kalmadı bunlar hala neyin peşinde insan biraz hicap duyar ben neyin peşindeyim diye gecen ay rusyadaydım ruslar sizde kominist nasıl oluyor diye bizimle kafa buluyorlar bizim düştüğümüz durum 10 asır öncemi yaşandı diye gülüyorlar birde bunlar okumuş çocuklar yahu ne okuyorsunuz siz teksas tomikismi ayıp be birde aczmendileri kınıyorlar