Taksim'de polisi kadınlar da geçemedi

Taksim'de polisi kadınlar da geçemedi
Taksim'de polisi kadınlar da geçemedi
Beyoğlu'nda Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adı altında bir araya gelen grup Mis Sokak'a yürümek istedi. Polis eylemcilere izin vermeyince grup ile polis arasında uzun süren pazarlık yaşandı. Polisin barikatını açmaya çalışan kadınlar ile polis arasında arbede yaşandı.

İSTANBUL - Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi yaklaşık 15 kadın saat 18.00’da Taksim Meydanı’ndan Mis Sokak’a kadar yürümek istedi. Polis grubun yürümesine izin vermeyince eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. “Taksim'i değil, kadınları koruyun' diye slogan atan eylemcilere vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Galatasaray futbol takımının taraftarlarına Meydan'da şampiyonluk kutlaması için izin verildiğini söyleyen eylemci grup, “Bize de izin verin.Mis Sokak’a kadar yürüyeceğiz sonra dağılacağız" dedi. Ancak polis, İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüş yapmanın yasak olduğunu belirterek, kadınlara izin vermedi. Bunun üzerine Mis Sokak’a yürümek isteyen eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede de bazı vatandaşlar kadınlara alkış ile destek verdi. Bu esnada bir kişi de baygınlık geçirdi. Bayılan şahıs vatandaşlar tarafından hastaneye götürüldü. Eylem kadınların yürümekten vazgeçmesi ile son buldu.


HASAN YILDIRIM / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113302011330203

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CESARET İŞİ - pispor

  sayın başbakan zaman zaman cesaretten bahseder lakin.işin diğer yüzü başka.Bir deyim var"Yürek ama mangalda kül bırakmayan"Bir Demirel kadar bile cesaret yok.O zaman zaman Sokaklar yürünmekle aşılmaz efem derdi.Şimdi sayın erdoğan milletin yürümesinden korkuyor.Bırak yürüsün kadınlarımız Mis sokağa kadar:onlar anamız bacımız Mis gibi kokan kadınlarımızdır.

  sevgili ülkem - kabala.

  bir avuç kadının yapacağı açıklama ve eylemden korkan boylesine onurlu bir ülkede kadın cineyetlerinin olmaması munkun mu?? aldığımız nefesin genzimizi yaktığı bu ülkede halen kutsal devlet .. vatan millet sakarya.. diyecek veya kendini feda edecek zihnıyetler var ..

  Diyalektiğin kuralı işliyor. - ganjml

  Saldırın efendiler,bilirmisiniz ki saldırdığın kadar korkarsın,korktuğun kadar başına gelir.Farkında bile değilsiniz, diyalektiğin yasaları işliyor ne kadar sert vurursanız o kadar çaelikleşecek vurduğunuz yer.