Taksim'de sessiz eylem!

Taksim'de sessiz eylem!
Taksim'de sessiz eylem!
Taksim'de Türkçe öğretmeni Gökmen Baritan, Cumhuriyet Anıtı önünde döviz açarak eylem yaptı.

Polis, turistlerin rahatsız olduğu gerekçesiyle eyleme müdahale etti. Baritan, kimlik sorgusunun ardından anıtın önünden uzaklaştırıldı.

ÖĞRETMEN CAFE 10 YILLIK TECRÜBE

Cumhuriyet Anıtı önüne saat 22.00 sıralarında gelen Türkçe öğretmeni Gökmen Baritan, elindeki kahve tepsisi ve fincanını anıtın dibine bıraktıktan sonra beline önlük bağlayıp elindeki dövizi açarak durma eylemi yaptı. Üzerinde "Ataması kasıtlı olarak yapılmayan öğretmenlerden biriyim. Çocuğunu da alıp gitme! Anacığım. Gel gör düşün. 360.000 sence neden?" yazılı dövizi tutarak havaya bakan Baritan, kendisine sorulan soruları cevapsız bıraktı. Beline bağladığı önlüğün üzerinde yazdığı "Öğretmen Cafe 10 yıllık tecrübe!" yazısı dikkat çeken Baritan'ın sessiz eylemi yaklaşık bir saat sürdü.

Polis, turistleri rahatsız ediyor gerekçesiyle müdahale ederek eyleme son verdi. Gökmen Baritan'ın kimlik sorgusunu yapan polis, daha sonra anıt önünden uzaklaştırdı. Soruları yanıtsız bırakan Baritan'ın eylemi ne amaçla yaptığı belirlenemedi.


  ETİKETLER:

  Kahve

  ,

  Öğretmen

  ,

  bakan

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/114590911459093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bundan açık mesaj olur mu ey Radikal? - cselcuk

  "Soruları yanıtsız bırakan Baritan'ın eylemi ne amaçla yaptığı belirlenemedi" mi? Nasıl belirlenemez yahu, adam ataması yapılamadığı için eylem yapıyor işte. 360.000 mucize sayısı da ataması yapılan öğretmen sayısı olabilir mi acaba? Nereden alıp aynen yayınlıyorsunuz ki bu haberleri? Okuyan, okuduğunu anlayan yok mu? Ayrıca kendi arşivlerinizi tarasanız göreceksiniz ki 3-4 hafta önce aynı kişi elinde tepsi ile önlüğünde "Öğretmen Cafe, 10 yıllık tecrübe" ifadesiyle benzer bir eylem daha yapmıştı. O zaman da millet "reklam yapıyor" filan diye yorumlar yazmıştı... Daha nasıl anlatsın adam derdini, apaçık değil mi???

  AGIZLARINA KILIT VURSALAR..! - Kara Ismail

  Ben bu haber uzerinden daha once,"bakin sagi, solu kiriyorlar, esnafa ve arabalara zarar veriyorlar.. Boyle eylem mi olur, bunlarin amaci belli." diyenlere simdi soruyorum: Elinizi vicdaniniza koyun ve cevaplayin.. Bu eylemi yapan nasil insanlari rahatsiz ediyor?.. Sadece bir yaziyla insanlari nasil rahatsiz oluyor? Eger, her turlu demokratik tepkiye karsiysaniz;elbette bu durustan rahatsiz olusunuz..Insanlarin, kimseye zarar vermeden;goruslerini ve tepkilerini gosterme en demokratik hakkidir.. Bu hak en demokratik ve insanidir.. Insanlar yolda yuruyor,slogan atiyor, tomalara karsi tas atiyor, haydi buna karsi cikiyorsunuz.. Bu ne yapiyor? Demokrtik tepki hakkini bir veya iki cumleyle ifade ediyor!.. Adamlar sokakta yuruyor, karsi cikiyorlar!. Duruyorlar yine karsi cikiyorlar.. Susuyorlar karsi cikiyorlar,konusuyorlar karsi cikiliyor.. Inaniyorum ki,agizlarina kilit vursalar yine karsi cikilacak!..

  POLİSİN UKELALIĞINA BAKIN - pispor

  turistleri rahatsız ediyormuş sen ona bal gibi Beyefendi rahatsız oluyor desene hani ya bu ülkede her şey güllük gülüstanlık ya beyefendinin görüşüne göre her vatandaşın bir eli yağda bir eli balda imiş bu yalanlarınız sizi bitirecek birde yalanlar ile her konuşmasında biz halka hizmet için geldik iktidara deyip durması da insanı sinir ediyor