Taksim'de 'su savaşı' 1 hafta sonraya ertelendi

Taksim'de 'su savaşı' 1 hafta sonraya ertelendi
Taksim'de 'su savaşı' 1 hafta sonraya ertelendi
Bugün akşam saatlerinde Taksim Meydanı'nda yapılacağı duyurulan 'su savaşı' Lice'de 1 kişinin ölümü yaşanan olaylar nedeniyle bir hafta sonrasına ertelendi.

Radikal.com.tr - Bugün akşam saatlerinde Taksim Meydanı’nda yapılacağı duyurulan 'su savaşı' Lice’de 1 kişinin ölümü yaşanan olaylar nedeniyle bir hafta sonrasına ertelendi. 

Facebook ’ta kurulan, '1. Geleneksel Water War Şenliği' etkinlik sayfasında duyurusu yapılan su savaşı için, yine aynı sayfadan, “Ülkemizde son birkaç saatte yaşanan gelişmelerden dolayı yaralar çok taze olduğundan yanlış anlasılmalara sebep olmamak için etkinliği en azından bu haftasonu yapmamaya karar verdik” denildi. 

Açıklamada, “İnsanlara gerçek silahla ateş açılması ve bunun sonucu yasanan kayıplar herkesi olduğu gibi bizi de gönülden yaraladı. Etkinliğimizin amaçlarından biri insanlara olumlu düşünceyi aşılamak ve bir nebze olsun hepimizi gülümsetebilmektir. Ancak yaramız çok taze olduğu için de yanlış anlaşılmaya sebep vermeyi istemediğimizden biz de etkinliğimizi şimdilik bir hafta erteleme kararı aldık” denildi.

Çağrıcılar ayrıca, 'su savaşı'na, 'oyuncak bile olsa' silah görünümlü teçhizatlar getirilmemesi, bunun yerine pet şişe vs. kullanılması, bir müdahaleye bahane oluşturmaması için de polise su atılmamasını istediler.