Taksim'de taksi kaldırıma çıktı: Bir ölü dört yaralı

Taksim'den Şişli yönünde giden taksi aşırı hız nedeniyle Harbiye Açık Hava Müzesi yakınlarında kontrolden çıktı. Savrulan taksi kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı

 

İSTANBUL - Harbiye'de kaldırıma çıkan taksi, bir kişinin ölümüne, biri bebek 4 kişinin de yaralanmasına yol açtı.

Edinilen bilgiye göre 34 TJR 65 plakalı İlker Palas'ın kullandığı taksi saat 14 .00 sıralarında Taksim'den Şişli istikametine seyrederken aşırı hız nedeniyle önce kaldırıma çarptı, savrulup takla atan otomobil harbiye askeri müzesinin duvarına çarptıktan sonra durdu. Taksinin kaldırma savrulması sırasında çarptığı 5 kişiden 1'i hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı. Kazanın ardından kaldırım bir savaş alanını andırıyordu. Yaralılar çevreden yardım beklerken olayı görenlerin de çığlıkları duyuldu.

 

JAPON AİLE ÖLÜMDEN DÖNDÜ

 

Taksinin kaldırımda çarptığı yayalar arasında türkiye'ye seyahat için gelen japon bir aile de vardı. Üç kişilik ailenin 13 yaşındaki çocukları da taksinin altında kaldı ve ağır yaralandı. Bu sırada oğlunu kanlar için gören japon anne de şok geçirdi. Kazada hayatını kaybeden kişinin 89 yaşındaki emekli albay Murat Mut olduğu öğrenildi.

 

BEBEK DE ÖLÜMDEN DÖNDÜ

 

Taksinin savaş alanına çevirdiği kaldırımda bir bebek ve annesi de ölümden son anda kurtuldu. Taksi bebek arabasıyla birlikte ilerleyen annenin yanıbaşından geçti. Bu sırada araba devrildi ve bebek kaldırıma düşerek yaralandı. Anne ve bebeği bir taksiyle hastaneye götürüldü. Her ikisinin de sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

GÖRGÜ TANIKLARI: TAKSİ ZİG ZAG YAPARAK İLERLİYORDU

 

Korkunç kazayı gören tanıkların anlattığına göre taksi kazadan kısa süre önce çok süratli ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde zig zaglar yaparak ilerliyordu. Kaza da taksinin bir başka aracı geçmeye çalışırken meydana geldi. Önce bu otomobile çarpan taksi daha sonra kaldırma savruldu ve yayaların altına aldı.  (dha)