Taksim'de taksici gerginliği

Taksim'de taksici gerginliği
Taksim'de taksici gerginliği
Ali İsmail Korkmaz'ı anmak için Taksim'de performans sergileyen iki kadına bağırıp, korna çalan taksici vatandaşların tepkisini çekti.

Radikal.com.tr - Performans sanatçısı Gizem Akman ile bir arkadaşı da ellerinde " Bugün Ne Oldu Biliyor musun ?" ve " Ali İsmail Korkmaz Katledildi" yazılı dövizlerle Taksim Işıklar'da bir anma gerçekleştirdi.
İddialara göre iki performans sanatçısı karşılıklı olarak karşı kaldırıma yürüyerek ellerindeki dövizleri sürücülere ve vatandaşlara gösterdiği sırada bir taksi şoförü yolu açmaları için bağırarak korna çaldı. Tepkiye öfkelenen bazı vatandaşlarla taksici arasında tartışma yaşandı. Işıkların ilerisinde ani fren yapan taksici aracından inerek vatandaşlarla tartışmayı sürdürdü. Bu sırada vatandaşlardan bir kaçı taksiciye yumruk attı. Yaşanan kavga polisin araya girmesiyle birlikte kısa sürede sona erdi.  Yaşanan kavganın ardından iki performans sanatçısı anma gösterilerine kaldıkları yerden devam etti. Sürücülere kırmızı ışık yandığı sırada, vatandaşların alkışları eşliğinde, karşılıklı olarak karşı kaldırıma geçmeye devam eden iki sanatçı daha sonra birkaç dakika birbirlerine sarılarak anmayı sona erdirdi.