Taksim'de yaralanan Ali Tombul'un babası: Ben katilim

Taksim'de yaralanan Ali Tombul'un babası: Ben katilim
Taksim'de yaralanan Ali Tombul'un babası: Ben katilim
Pazartesi akşamı Taksim'de yaşanan olaylar sırasında başından yaralanarak ameliyata alınan 16 yaşındaki lise 2'nci sınıf öğrencisi Mustafa Ali Tombul'un babası Mehmet Tombul, "Aklıma ilk gelen şey katil olduğumdu. 'Ben katilim' diye düşündüm. Bizden kesilen bu vergilerle maaşı ödenen bir polis benim oğlumu vuruyor. Benim paramla benim oğlumu vuruyor" dedi.

Gezi Parkı 'nın açıldığı önceki gün yaşanan olaylar sırasında, başına biber gazı kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralandığı iddia edilen ve Taksim İlkyardım Hastanesi'nde tedavi altına alınan 16 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Ali Tombul'un sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

BENİM PARAMLA BENİM OĞLUMU VUR
Taksim İlkyardım Hastanesi'nde tedavi altına alınan Tombul'un babası Mehmet Tombul, oğlunun tatil dolayısıyla arkadaşlarını ziyaret etmek için İstanbul 'a geldiğini anlatarak, "Benim babam da rahatsız, 1.5-2 haftadan beri hastanede yatıyor. Beni kardeşim aradı, 'Mehmet neredesin?' dedi. 'Hastanedeyim' dedim. 'Nasıl durumu?' dedi. 'İyi, babamın durumunda ne varmış ki? Yanındayım şu anda' dedim. Hemen kapattı telefonu. Sonra ben döndüm, 'Ne oldu?' dedim. 'Ali vurulmuş' dedi. 'Nasıl vurulmuş' falan derken, o şokla eve gittim. Arabaya atlayıp, İstanbul'un yolunu tuttuk" dedi.

Oğlu Ali'nin yaralandığını öğrendikten sonra İstanbul'a geldiğini ancak oğlunu hemen göremediğini anlatan Mehmet Tombul, "Çok ısrardan sonra gördüm. Çok üzücü bir şey. O anı kimse yaşamasın. Aklıma ilk gelen şey katil olduğumdu. 'Ben katilim' diye düşündüm. Benden kesilen vergiyle, ev vergisi veriyorsun, araban varsa araba vergisi veriyorsun, telefonlardan, A'dan Z'ye, aldığımız nefes dışında her şeye vergi veriyorsun. Bizden kesilen bu vergilerle maaşı ödenen bir polis benim oğlumu vuruyor. Benim paramla benim oğlumu vuruyor. Nasıl bir şey bu ya? Yetkililer açıklasın, ben açıklama bekliyorum. Benim oğlumun durumu çok kötü. Oğlum bu hale niye sokuluyor? Benimle beraber küçükken altını temizlediler mi? Hastalandığı zaman hastaneye apar topar götürülüp, iğnesini yaptırıp, kucağına alıp seve seve tekrar eve getirdiler mi? Başında beklediler mi hastalandığı zaman? Acısını, sevincini benimle paylaştılar mı? Ben yetiştireyim, belirli bir yaşa getireyim, benim paramla benim oğlumu vur. Bu mudur yani? Ben çok kötü durumdayım, bir açıklama bekliyorum. Ama öncelikle tüm halkımızdan benim oğlum gibi dua etsinler, bir an önce hayata dönmeleri için" diye konuştu.

GAZ BOMBASI NİÇİN KULLANILIR?
Baba Mehmet Tombul, oğlu Ali'nin ilk ameliyatına yetişemediğini belirterek, "Saat 23.00-00.00 gibi ilk ameliyata giriyor, çıkıyor. Ertesi gün öğleden sonra da ikinci ameliyata giriyor. Bu gaz bombasını kullanma klavuzu yok mudur, öğretmemişler midir? Bunu da sormak istiyorum kendilerine. Gaz bombası niçin kullanılır? Bizim bildiğimiz; bir olay vardır, insanları o olaydan uzaklaştırmak için polisin gerçekten de ortalığı sakinleştirip, yatıştırması için, o kalabalığı oradan uzaklaştırmak için kullanılır. Benim bildiğim bu. Direkt insanın kafasına, beynine, vücuduna isabet ettirmek için değil bu. Direkt, bir de çok yakından isabet ediyor. O zaman senin niyetin öldürmek ya. Ve benim verdiğim parayla yapıyorsun bunu. Aklımda hep o an var, şu anda yaşadıkları var oğlumun. Ne yapıyor, ne düşünüyor, düşünebiliyor mu?" dedi.

DUA ETSİN HERKES DÖNSÜN
Doktorların, "Bekleyeceğiz, süreç, ne kadar sürer belli değil" dediğini aktaran Mehmet Tombul, "Devamlı uyutuluyor. Dönecek mi, dönmeyecek mi ki diyorum; dua etsin herkes dönsün" diye konuştu.

DHA - Dilhun Gençdal


  http://www.radikal.com.tr/114124811412486

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tuhaf ve garip! - karçiçekleri

  Bu zihniyetle, bu öfkeyle daha nice Mustafaları kaybedeceğiz. Ben katilim, diyor Mustafa 'nın babası. Çok haklı. Adam Kırıkkale silah fabrikasında usta. Tabanca ve tüfek yapar, mermi doldurur. Böyle bir günde hak arama yolunda elinde silahlı güvenlik birimleri tarafından vurulur. Hem de kendi eliyle yaptığı silah ve doldurduğu mermiyle. Ne tuhaf ve garip bir durum. Tıpkı Mustafa'nın katilliği gibi.

  Hepimiz suçluyuz - vancetti

  Sene 1933, Almanya ve dünya büyük bir ekonomik kriz içerisinde. Hitler diye bir adam çıkıyor bu krizin üstesinden ben gelirim diyor. Seçimlerde yüzde 25 oy alıyor. Komunist partisi yüzde 19, geriye kalan oylar Hıristiyan demokrat"CDU" ve Sosyal demokratlar "SPD"arasında paylaşılıyor. SPD ve CDU ortak kooalisyonda anlaşamayınca Hitler azınlık hükümeti kuruyor. Herkese bir araba VW "Volks Wagen, Halk arabası demek" ve işsizliği yok etme sözü veriyor. Altı ay sonra erken seçime gidiyor ve yüzde 45 oyla iktidar oluyor. Gerçekten de VW üretiliyor. İşsizlik minumum seviyeye çekiliyor. Fabrikalar üç vardiya silah sanayii için çaluşıyor. Tüm Almanya da otobanlar yapılıyor. Güllük gülüstanlık dönem tam tersine dönmeğe başladığı anda Polonya'ya giriyor. Böylece ikinci dünya savaşı başlıyor. Sonuç malum. Amerika tarafından talan edilen bir ülke ve 50 milyon can. Suçlu kim?. Ona oy veren Alman halkımı, yoksa Hitler'mi. Yüreği yanık baba kendini suçluyor.Cinayetlerden sadece siz değil, oylarıyla bu siyasi akıma destek veren herkes sorumlu.

  Biz hepimiz sucluyuz - Roza lüxemburg

  Yanliz sen katil degilsin Biz hepimiz katiliz. Dün askeri diktatörlük vardi o ZAMAN da acimadan gencler öldürülüyordu simdi de AKP iktidarinda gencler acimadan öldürülüyor.Bunlara meydani veren bizler degilmiyiz. Herkes görevini tam yapsa ne askeri dikta olur ne de akp fasizmi.Örnegin ögretmenler tam olarak aydinlik bir toplum icin calissalar karanlik yüzlü gericiler bu toplumda kendisine yer bulur mu

  Atanin sorumlusunun yakinin basina düserse NE YAPAR - Dervis-75

  Insanlar bazen sorulari tersten sorduklari zaman daha iyi cevap ve mantigi yakalayabilir. Bu çocuklarin basina rastgelen atan kisilerin, attiklari su anda sorumlu olan kisilerin çocuklarinin basina isabet edip, bu duruma düsseydi. NE YAPACAKTIYSANIZ, bu çocuklar içinde ayni seyleri yapmadiniz zaman, bir gn bu çocuklar sizden atilanlarin ve meri verenlerden hesabini soracaklari günü unutmayin. Bütun kalbimle çocucugunuz bir an iyilesmesi dilegiyle, DUAMIZ bûtün yaralanmis ve zor durumda olan insanlik için.

  arsızlar sizin yeriniz anadolu olmayacak - demlicay2011

  bunu bilin alman silahıyla kime ateş ediyorsun. o alman bir gün senin defterini dürecek. gocunma. vatan sağolsun dersin değilmi satılmadı yerin kalmadı ne vatanından bahsediyorusn. inşallah başına hayırsız işler gelir. mazlumun ahını aldınız. sonunuzun kötü olması en büyük dileğim. polis devletinden nefret ediyorum. vatandaşın işine bakmayan ukela bir şekide dühyayı ben yarttım havaları kibir. lanet olsun size. yazımı yayınlamayanlarada. bıçak kemiğe dayandı artık yeter. her gün aynı pislik haberleri okumaktan manyak olacağım. ama içim bir nebze rahat neden mi . muhtaçlar da onun yüzünden kullanılıyorlar da onun yüzünden.

  ... - mhmtthr

  Allahim bu mubarek ramazan ayin hatirina bu acili babaya aci ve onun evladini ona bagisla!