Taksim'deki canlı bomba vakası için İNANILMAZ BİR SENARYO yazılmıştı... Başbakan YALANLADI

Taksim Meydanı'nda Pazar günü meydana gelen, 32 kişinin yaralanması ve bombacının ölümüyle sonuçlanan intihar saldırısından sonra ortaya atılan komplo teorilerine Başbakan Erdoğan'dan yalanlama geldi.


“Taksim dehşetinde 5 bomba iddia!”

Haber Türk ve Takvim gazeteleri, bugün ana sayfalarında Başbakan’ın yalanladığı bu iddiayı ortaya attılar.

Taksim’deki patlamanın ardından alçak uçuş yapan savaş uçaklarına ve kimliği belirsiz helikopter dedikodularına dikkat çeken gazetelerin iddiasına göre kanlı olayla ilgili beş önemli nokta vardı.

BAŞBAKAN'IN BU SABAH YAPTIĞI KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI BÖYLE:


 -“TABİİ BU CANLI BOMBANIN AİLESİYLE OLAN İLİŞKİLER VESAİRE
 BUNLARI YİNE İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ TAKİP EDİYOR. ŞU ANDA YAPILACAK
 OLAN AÇIKLAMALAR HER NE KADAR GEÇMİŞ İTİBARİYLE HAKURK'DA BULUNMUŞ
 OLMASI GÜNDEME GETİRİLDİYSE, ACABA BUNUN BAĞLANTILARI NEDİR NE
 DEĞİLDİR.
 BUNLARI ŞU ANDA AÇIKLAMAK ERKEN OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Taksim'de canlı bomba eylemine ilişkin olarak, “Tabii bu canlı bombanın ailesiyle olan ilişkiler vesaire bunları yine İçişleri Bakanlığımız takip ediyor. Şu anda yapılacak olan açıklamalar her ne kadar geçmiş itibariyle Hakurk'da bulunmuş olması gündeme getirildiyse, acaba bunun bağlantıları nedir ne değildir? Bunları şu anda açıklamak erken olur diye düşünüyorum” dedi.

 Başbakan Erdoğan, Kosova'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir gazetecinin “Taksim'deki saldırıyla ilgili eylemi yapan kişinin 2004 yılında PKK 'ya katıldığı ifade edildi. Provokasyon yorumları var, bu yorumlara katılıyor musunuz?” sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

 “İşin teknik boyutunu İstanbul'da arkadaşlarımız zaten açıkladılar. Yani olayın provokatif boyutu nedir ne değildir?. O süreç içerisinde tabi ki bunun takibi de ayrıca devam edecektir. Bir çok açıklamalar var. Tabi bu canlı bombanın ailesiyle olan ilişkiler vesaire bunları yine İçişleri Bakanlığımız takip ediyor. Şu anda yapılacak olan açıklamalar, her ne kadar geçmiş itibariyle Hakurk'da bulunmuş olması gündeme getirildiyse, acaba bunun bağlantıları nedir ne değildir? Bunları şu anda açıklamak erken olur diye düşünüyorum. Fakat aslolan şu ana kadar sürülen izde alınan neticelerdir ve bunların ben geleceğe yönelik canlı bombayla ilgili çok daha farklı bağlantıları belki de ortaya çıkaracaktır.”

Taksim'de 2. kişi iddiası iddiasıyla ilgili olarak, "Canlı bomba ile ilgili çok daha farklı bağlantılar ortaya çıkacaktır. Ben Taksim Meydanı'na helikopter indiğini hiç duymadım. Helikopter inmişse bellidir, inmemişse konuşmamız doğru değil. Faraziyeler üzerinde gerçeğe ulaşmak yanlış olur. Böyle bir olay yok. Olay canlı bombanın şahsında başlamış ve bitmiştir. Böyle bir şey olmuşsa, gizlenmez. Böyle biri yakalanmışsa açıklanır" dedi.

İşte Habertürk gazetesinden Mustafa Şekeroğlu’nun o haberi:

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın en kalabalık merkezlerinden biri olan Taksim Meydanı’nda pazar sabahı saat 10.40’ta yaşanan ve 15’i polis memuru 32 kişinin yaralandığı “canlı bomba saldırısı”yla ilgili kanları donduracak iddialar ortaya atıldı.

1-Canlı bomba, polisin müdahalesi nedeniyle butona basamadı. Bomba, başka biri tarafından cep telefonuyla kumanda edilerek patlatıldı.

2-Polis, sarı montlu ikinci kişiyi, bacaklarından vurarak yakaladı ve gizlice Taksim İlkyardım Hastanesi’ne götürerek özel bir bölümde sakladı.
3-Tanık Koruma programına alınan şahıs, önceki gün İstanbul semalarında uçan 5 jetin eşliğindeki bir helikopterle ‘bilinmeyen’ bir yere götürüldü.

4-Gizlenen ikinci şüpheli, canlı bombanın yurtdışından geldiğini ve yalnız olmadığını belirterek, girişiyle ilgili kamera görüntülerinden söz etti.

5- Canlı bomba, kimliğinin tespit edilememesi için saldırıdan önce parmak uçlarını tıraşladı. Bu nedenle polis, parmak izi incelemesinden sonuç alamadı.

KUMANDAYLA PATLATILDI
İddiaya göre, Çevik Kuvvet polislerine yönelik saldırıyı gerçekleştiren canlı bomba, polis midibüsüne yaklaştığı sırada nöbetçi polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polis memurunun iteklediği canlı bomba, arbede sırasında yere düştü. Bu nedenle sırt çantasında bulunan 3 ayrı buz kovasının içerisindeki toplam 7.5 kilo ağırlığında A4 plastik patlayıcıların butonlarına basmaya fırsat bulamadı. Bombalardan biri cep telefonu düzeneğiyle uzaktan kumanda edilerek patlatıldı. Polis, bombanın cep telefonuyla uzaktan kumanda edilerek patlatıldığını belirleyince, frekans alanında kalan tüm otelleri adeta abluka altına aldı. Cep telefonlarının kullanımı sinyal kesicilerle engellendi. Otellerde kalan yerli yabancı tüm müşterilerin listeleri tek tek incelenmeye başlandı.

VURULARAK YAKALANDI
Canlı bombayla birlikte gelen ve üzerinde sarı renkli kapüşonlu mont bulunan ikinci kişi ise olay anında polisin açtığı ateşle bacaklarından vurularak etkisiz hale getirildi. Kıskıvrak gözaltına alınan ikinci şüpheli, gizlice Taksim İlkyardım Hastanesi’ne götürüldü ve burada özel bir bölümde gizlendi. İkinci şüpheli, “Tanık Koruma Programı”na alındı. Geceyi hastanede geçiren şüpheli, polise canlı bombayla ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

5 SAVAŞ UÇAĞININ SIRRI
Önceki gün ise İstanbul semalarında, Eskişehir 1. Hava Taktik Kuvvet Komutanlığı Üssü’nden havalanan 5 adet F4 Fantom göründü. Gizlenen şüpheli, hastaneden bir helikoptere bindirildi. Ve bu helikopter, askeri jetler eşliğinde şüpheliyi İstanbul dışında “bilinmeyen” bir yere götürdü. Patlamada sadece yüzü ve parmakları parçalanmayan canlı bombanın, parmak izinin alınamamasıyla ilgili olarak ortaya atılan iddia ise parmak uçlarını tıraşladığı yönünde oldu. İddiaya göre canlı bomba, kimliğinin tespit edilememesi için saldırıdan önce parmak uçlarını tıraşladı. Bu nedenle polis parmak izi incelemesinden sonuç alamadı. İntihar bombacısının kimliğinin tespiti için DNA testi yapıldı. Yabancı gizli servislerden de DNA testinden sonuç alınabilmesi için destek istendi.

‘GÖRÜNTÜLERİ VAR’ İDDİASI
Gizlenen ikinci şüpheli, canlı bombanın yurtdışından geldiğini ve yalnız olmadığını anlattı. Şüpheli şahıs, canlı bombanın Türkiye’ye girişiyle ilgili kamera görüntüleri olduğu bilgisini de verdi. Emniyet yetkilileri ise saldırıyla ilgili ortaya atılan bu iddiaları doğrulamadı.

İkinci kişiyi, emniyet müdürü açıklamış, bakan yalanlamıştı

SALDIRININ hemen ardından olay yerine giden İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, yaptığı ilk açıklamada sarı montlu ve kapüşonlu bir erkek şahsın arandığını bildirdi. Ancak İçişleri Bakanı Beşir Atalay, önceki gün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yaptığı açıklamada, saldırıda ikinci bir kişinin varlığının söz konusu olmadığını ifade ederek bu bilgiyi yalanladı.

Görgü tanıkları da ‘İkinci kişi vardı’ dedi

Saldırıdan hemen sonra olay yerindeki görgü tanıkları da polisin ateş açtığını ve bir kişiyi bacaklarından vurduğunu anlattı. Ancak Emniyet yetkilileri bu kişinin canlı bomba olduğunu savundu.