Taksim'deki dev Türk Bayrağı yarıya indirildi

Taksim'deki dev Türk Bayrağı yarıya indirildi
Taksim'deki dev Türk Bayrağı yarıya indirildi
Vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için 3 günlük yas ilan edilmesinin üzerine bayraklar yarıya indiriliyor.

Vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için 3 günlük yas ilan edilmesinin üzerine bayraklar yarıya indiriliyor. Taksim'deki dev Türk bayrağı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki bayraklar da yarıya indirildi.

Demirel’in defin programı 

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşı cuma günü sabah ilk olarak Güven Hastanesi’nden Güniz Sokak’a götürülecek. Güniz Sokak’ta bir süre evin önünde bekletilecek olan cenaze, saat 11.00’de TBMM’de devlet töreni yapılacak.

TBMM’den katafalka konulacak olan Demirel’in naaşı törenin ardından Kocatepe Camii’ne götürülecek. Kocatepe’de Cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası cenaze Isparta’ya götürülecek. Isparta’daki tören ise Cumartesi günü yapılacak.

İslamköy’de Şehriban Hatun Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Demirel, kendisi için yapılan ve halen inşaatı devam eden Çalca Tepe’deki anıt mezara defnedilecek. Ailenin kararının ardından Nazmiye Demirel de anıt mezara nakledilecek.

Program akşam saatlerinde Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürlüğü’nde yapılacak toplantının ardından resmi olarak duyurulacak.