Taksim'deki eyleme coplu müdahale

Taksim'deki eyleme coplu müdahale
Taksim'deki eyleme coplu müdahale

Video ve fotoğraflar SERKAN OCAK

Taksim'de, "Hayata Dönüş Operasyonu"nun 13. yıl dönümü nedeniyle gösteri yapmak isteyen gruba polis sert müdahale etti.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Taksim’de, dün akşam “Hayata Dönüş Operasyonu”nun 13. yıl dönümü nedeniyle Mücadele Birliği Platformu bir basın açıklaması yapmak istedi.

Saat 19.30 sularında Sıraselviler’den Taksim Meydanı’na gelen yaklaşık 20 kişilik grubun önünü polis kesti. ‘Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük’ yazılı pankartla meydana çıkmaya çalışan grup üyeleri, polise basın açıklaması yapma haklarının olduğunu söyledi. Ancak polis ‘meydanda hiç bir şekilde toplanmaya izin vermeyeceğini’ anons ederek, gruptan dağılmalarını istedi.

Kısa bir süre sonra da bir arbede başladı. Polis, gruptakilerin üzerine biber gazı sıkarak Sıraselviler yönüne doğru sürükledi. Ellerindeki flamaların plastik çubuklarıyla polise karşılık veren gruba bu kez coplu müdahale başladı. Polis ardından kaçan grup üyelerinin üzerine boya mermisi sıktı.

Bu arada meydandaki bir binanın terasına çıkan bazı kişiler de pankart açtı. Bu kişiler de zorla binadan indirildi. Olaya tepki gösteren vatandaşlar da olay yerinden uzaklaştırıldı. Arbede sırasında bir kişi yüzünden yaralandı. Polis 10 kişiyi de gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan bu kişiler daha sonra serbest bırakıldı. Yaşanan arbede sırasında basın mensupları da polis tarafından tartaklandı.


  http://www.radikal.com.tr/116717111671713

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP, Hayata Dönüş'ü sahipleniyor - orkutmuratyilmaz

  Yeni Hayata Dönüşlere, Roboskilere kendimizi hazırlamalıyız.

  YALANLAR BİLANÇOSU... - bander

  Dünyanın en büyük 16. ekonomisi....yalan; aynı ülkeden 850 tl asgari ücretle 1 ay geçinmeye çalışan milyonlarca insan... Türkiye bölgesinin süper gücü....yalan; bölgesinde bırakın süper güç olmayı elçi bile gönderemediği 4 ülke var... Türkiye 11 yılda cumhuriyet tarihinin en gelişmiş demokrasisi oldu...yalan; ne için yattığını bilmeyen onlarca insan hapiste. cemaati anlatan kitabın yazarı 17 yılla yargılanıyor ve hapiste... Türkiyede yolsuzluğu, rüşveti bitirdik...yalan; artık Türkiyede bakan çocukları yolsuzluk yapıyor. haklılar alt düzey bürokratlara yolsuzluk izni verilmiyor artık. AKP yolsuzlukla müücadele eden partidir...yalan; yolsuzluk yapan kendi adamlarını bi şekilde kurtarmak için RTE günlerdir evine kapandı çareler arıyor... işte RTE ve AKP nin 11 yıllık yalanlar bilançosu... ve hala bu ekibe %50 oy veren insan var bu ülkede...durum ne kadar acı değil mi?

  ... - noelon

  işte akepenin yeni emir eri... ve yeni emir erinin erleri... o polis beni,halkı koruyacak halkı...! iktidar partisinin mensuplarını, çıkarlarını ve cüzdanlarını değil...!