Taksim'deki palalı saldırganın babası 'direnişçi' çıktı

Taksim'deki palalı saldırganın babası 'direnişçi' çıktı
Taksim'deki palalı saldırganın babası 'direnişçi' çıktı
Taksim'de önceki gece eylemcilere Talimhane'de saldıran palalı Sabri Çelebi'nin babası Gezi Eylemcisi çıktı.

Taksim'de önceki gece eylemcilere Talimhane'de saldıran palalı Sabri Çelebi'nin babası konuştu.

Baba Mahmut Çelebi, “Oğlumun yaptığı kabul edilemez. Kürt ve Türk halkından özür dileriz” dedi. Esnaf olduklarını söyleyen Mahmut Çelebi, bir aydır mağduriyetlerine sebep olan olayların sorumlusunun ise Ak Parti hükümetinin politikaları olduğunu dile getirdi.

OLAYLARIN NEDENİ AKP
Dicle Haber Ajansına konuşan Mahmut Çelebi, şunları söyledi: “Gezi Parkı direnişi başladığı günden bu yana yaşanan polis müdahalelerinin ardından başlayan çatışmalar nedeniyle yapamadık. Oğlum da bu sebeple büyük bir bunalıma girdi. AK Parti eğer bunları yapmasaydı ne halk ne de esnaf bu kadar zarar görürdü. Bir ağaç kesen bir insan öldürmüş olur diyorlar. Ama bunlar ağaç kesmeye kalkıyor. Ben de buradaki direnişe destek vermişim. Başta tüm Kürt ve Türk halkından özür diliyorum. Taksim’e çıkan insanlardan özür diliyorum. Bu saldırı en çok benim zoruma gitti, bunun olmaması lazımdı. Keşke yaşanmasaydı.”

Palayla göstericilere saldırdıktan sonra gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Sabri Çelebi ise ifadesinde aylık 10 bin lira kazandığını, evli, 1 çocuklu ve lise mezunu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İşyerime saldırı olunca ben de müdahale etmek için dışarı çıktım. Göstericiler 2 aydır bizi iş yapamaz hale getirmişlerdi. Saldıranlar arasında bayanlar da vardı. Küfür de ediyorlardı. Bayanlardan biri bana saldırıp beni yaraladı. Ben de onu engellemek için zırhın (pala) ortası ile tokat atar gibi vurdum. Onun dışında hiç kimseye vurmadım. Bu sırada da çevik kuvvet geldi, ‘İçeri geçin’ dedi. Biz de işyerimize girdik. Polise direnmedik. Zaten polisle aramızda herhangi bir sorun yaşanmadı. Daha sonra evime gidip üzerimi değiştirdim. Polis aradı. ‘Gelmen gerekiyor’ dedi.”

20 YILLIK ESNAFMIŞ
1993 yılından beri Taksim’de iş yapan 29 yaşındaki Sabri Çelebi’nin ailesin, Talimhane ve Bülbül Mahallesi civarında kafe-restoran, market, butik otel, turizm ve kiralık araç acentesi ve internet kafesi bulunuyor. Sabri Çelebi’nin Talimhane’deki restoranında lokum ve baklavanın yanı sıra döner ve kebap servisi de yapılıyor.


  http://www.radikal.com.tr/1140903114090323

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ganjml! - Clear

  Bak,necla akkaya adlı yorumcu,meseleyi şıppadanak anlamış.Sen hala anlamadın mı?

  İktidarcı anlayış - Yunus Semsûrî

  Polis müdahalesinin olmaması durumunda çatışmalar olmayacak. Böylece Göstericiler özgürce Taksim alanına girebilecek ve Taksim daha işlek yapısıyla esnaf daha çok kazanabilecek. Bir devlet kurumunun suç işlemesindense insan topluluklarının suç işlediğine inanmak daha basit olduğundan göstericileri suçlamak daha kolaydır. Nasıl olsa neyin suç olduğunu devletin kendisi belirliyor. Evrensel kurallar ve insan haklarından yeterince bilgisi olmayan kişilerin iktidarın paralelinde bir anlayış durumu var.

  ESNAF HAKLI - GİRMİRİ

  Başta çevreci duyarlılıği ile yapılan protesto,polısın aşırı tepkısı karşılaşması sonucu oluşan bu olay,daha sonra ergenokoncu-ulusal ve anti islam karşitlarının sözde tepki dıyerek başlatıkları bu antı islam ve anti ak parti karşıtlığı halen bellı odaklarca sürdürmelerınde ıflas eşiğine gelmiş gariban emekçi esnafın tepkısi en doğru ve durust olan tepkıdır.Dayak yıyen bayanı aılesı tarafından oraya bilinçli olarakda gonderılen bir ınsandır.Sözde hukumete tepkı gosterenlerın,ekmeklerı için tepkı gosterenlere neden duyarlı değiller.tekrardan anlaşiliyorkı derdlerı tepkı değil,Anti islam ve ant hukumet karşıtlıgıdır.

  valının yalanı - sirok

  hanı gozaltına alırken komserın elı yaralanmıstı basbaya evden arayıp kanka teshır oldun karakola gel bı cay ıc dost dusman gorsun demıs polıs arkadaslar.

  Düzgün Baba - urolog

  Dediginiz gibi, ogul AKP`den, baba güya Gezi`den yana. Ne sis yansin ne kebap.

  !!! - kybelebis

  aylık 10bin gelirim var ,tokat atar gibi vurdum kadına,polis aradı ''GELMEN LAZIM'' dedi, ne zamandan beri polis bu kadar kibar ,ne zamandan beri gözaltılar telefonla yapılıyor, sen kimsin ki kadın veya erkek farketmez bir insana saldırma hakkını kendinde görüyorsun,ordaki insanlar asgari ücretle geçinmeye çalışıp üstelik gece gündüz demeden hakkını aramaya senin çocuğuna güzel bir ülke bırakmaya çabalarken sen hala kendi çıkarın peşinde insanlıktan çıkıyorsun gerçi o sıfata hiç girdiniz mi gerçek anlamda tartışılır

  Cevir Kazi Yanmasin! - mlkr

  Mutlaka ailenin para cikarini korumak icin boyle bir cark edici aciklamayi ehven bulmustur! Hem babanin hem oglunun is yerlerine tuketci boykotu baslatildi. Ozurunude kabul etmiyorum.