Taksim'den 'olağandışı' bir direniş karesi

Taksim'den 'olağandışı' bir direniş karesi
Taksim'den 'olağandışı' bir direniş karesi

Fotoğraf: UGUR CAN / DHA

Taksim Gezi Parkı eylemleri, Türkiye siyasi tarihinin tüm ezberlerini bozan enstantaneler yaratmaya devam ediyor...

Radikal.com.tr - Gezi Parkı için başlayan eylemlerin 15. gününde, polisin sabah erken saatlerde başlayan müdahalesi, Taksim Meydanı ve çevresinde uzun aradan sonra yeniden çatışma görüntülerine yol açtı. 

Pek çok noktada göstericilere gaz bombası atan ve tazyikli su sıkan polisin müdahaleleri saatler boyunca sürdü. Parkı korumak için çaba gösteren göstericiler ise gaz bombaları ve tazyikli suyla köşe kapmaca oynadılar. Bu esnada çok enteresan bir fotoğraf yansıdı kameralara.

Doğan Haber Ajansı muhabiri Uğur Can'ın objektifine takılan görüntü de BDP bayrağı taşıyan bir genç, saçlarını, üzerinde Mustafa Kemal'in resmi olan bir Türk bayrağıyla örtmüş olan 70-80 yaşlarındaki bir kişinin elinden tutarak tazyikli sudan kaçmaya çalışıyor. Tam o esnada bir başka gösterici ise, bu iki göstericiyi korumak istercesine, onların kaçmakta olduğu yöne doğru iki eliyle "Bozkurt" işareti yaparak protestosunu gerçekleştiriyor...

Taksim Gezi Parkı eylemleri, Türkiye siyasi tarihinin tüm ezberlerini bozan enstantaneler yaratmaya devam ediyor...


  http://www.radikal.com.tr/1137168113716821

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @HDI - anticapitalista

  normal insanların yapması gerekeni sen neden yapmıyorsun acaba? kötü duruma düşene yardım ediliyorsa, bu ülkenin sağcıları, muhafazakarları insanlığını mı yitirmiş?

  Cumhuriyetin - eylemturan

  Ta kendisidir bu resim,karakteridir.

  bu tarihi bir direniş - pispor

  halk başaracaktır çünkü bu resmin karesinde o kudreti görüyorum bunu görmeyen göz kördür.

  UYARI-DİKKAT - user1023527

  Taksim de direnen Bdp li arkadaşlar, face de türkçü ve atatürkçü sitlerde çekilen fotograflarınız deşifre edilmek üzere paylaşılıyor.dikkat edin..

  BUNUN ADI NE? - yagareser

  Bu görüntünün adı ne biliyormusunuz? Hani direnişçiler hep birlikte bağırıyorlar ya; FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA diye . İşte bunun adı o... Tüm antifaşist güçler bu resmin anlattığını iyi okumalı ve hep birlikte haykırmalıyız. FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!!

  annem Hoshik derdi boylelerine - HDI

  1- bdp li normal bir insanin yapmasi gerekeni yapiyor. kotu duruma dusen bir INSAN a yardim edilir. insaf yahu, yani biri MHP li veya fasits diye, kotu duruma dusse siz yardim etmeyecek misiniz? siyasi mucadele, ideoljik mucadele ayri, siradan durumlarda zora dusmus bir insana yardim etmek ayri seyler 2-ancak bu durumdan siyasi mana -mesaj cikarmaya calisip turklere yaranmaya cabalayan yorumcu kurdlere annem hosik derdi, rahmetli. hakli hosikler henuz turkleri anlamis degil. 3=BDP li delikanliya helal olsun bu isi yaptigi icin. velakin taksim eyleminde ne isi var? bu eymelde hangi kurd talebini guclendiriyor? demokrasi demeyin-

  foto - isakent

  Tezgahın resmidir çekiyorum gülümseyin