Taksiye binip Suriye'ye geçmiş

Taksiye binip Suriye'ye geçmiş
Taksiye binip Suriye'ye geçmiş
Sarai Sierra cinayeti zanlısı hurdacı Laz Ziya içsavaşın yaşandığı Suriye'de aranıyor. Şüphelinin 23 gün önce taksiyle sınıra gelip Suriye'ye geçtiği tespit edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Asayiş Daire Başkanlığı ekibi, cinayetin hemen ardından İstanbul ’dan ayrılarak memleketi Karabük’e geçen, ardından da başkasının adına aldığı otobüs biletiyle Hatay’a giden Laz Ziya lakaplı Ziya T.’nin izine Suriye ’de ulaştı. Hürriyet gazetesinin haberine göre, Ziya T.’nin Hatay’daki görüntülerine ulaşan özel ekip, burada yanında görünen kişilerin ifadesine başvurdu. Bu kişiler, şüpheliyi tanımadıklarını, kendilerinden Suriye’ye gitmek için adres ve yer tarifi istediğini söylediler. Bu arada Ziya T.’yi alarak sınıra yakın bir yerde indiren taksi şoförüne de ulaşıldı.

Ziya T.’nin 16 Şubat’ta Suriye’ye kaçtığı belirlendi. Polis, sınır bölgesine şüphelinin fotoğrafını dağıttı. Türkiye , Ziya T.’yi Suriye’den almak için muhalif güçlerle ortak çalışma başlattı. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/112450411245041

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Belliydi! - IstNyIst

  Bir ABD vatandasinin gunlerdir Turk basinini mesgul etmesi normal birsey degildi. Derin iliksilerde olan bir kisi birden bire ortadan kalkinca, meslektaslari basin yoluyla aramaya basladilar. Buda vefat eden kisinin siradan bir vatandas olmadigini gosterir.