Takviye polis farkı, kapkaççı kaçamadı

Kumkapı Tren İstasyonu'nda cep telefonu çalınan genç trenden atıldı. Genç hafif yaralanırken kapkaççı, vatandaşlar ve polis tarafından yakalandı.

İSTANBUL - Üniversite öğrencisi Ahmet Canıdemir'in kapkaççılar tarafından Kadıköy'de trenden atılarak hayatını kaybetmesinin ardından, bir kapkaççı dehşeti de dün Kumkapı'da yaşandı. Kapkaççıyı Canıdemir'in öldürülmesinden sonra trenlerde görevlendirilen polisler yakaladı.
Vatandaştan müdahale
Yeşilköy'de bir restoranda işçi olarak çalışan 23 yaşındaki Murat Can, Kumkapı'daki amcasını ziyaret etmek için Yeşilköy'den Halkalı-Sirkeci seferini yapan banliyö trenine bindi. Tren Kumkapı İstasyonu'na vardığında bir kapkaççı Can'ın yanına yaklaştı. Kapkaççı, kapı kenarında mesaj çeken Murat Can'ın cep telefonunu elinden aldıktan sonra, genci hareket halindeki trenden attı.
Vatandaşların duruma müdahale etmesi üzerine kapkaççı da trenden atlayarak kaçmak istedi. Vatandaşlar da zanlının peşinden koştu. Bu sırada Kumkapı İstasyonu'nda görevlendirilen Kumkapı Polis Merkezi'nden bazı polisler de trenden bir kişinin düştüğünü, ardından da bir kişinin atladığını fark edince duruma müdahale etti. Kovalamaca sonucu zanlıyı yakalayan polisler, omuzunun üstüne düşerek başından hafif yaralanan Can'ı Haseki Hastanesi'nde tedavi ettirdi.
Üzerinde uyuşturucu var
Can, ayakta tedavi görerek taburcu edildikten sonra, "Ne olduğunu an-lamadım. Telefonu vermek istemedim. Birden telefonu alarak beni trenden attı" dedi. Yakalanın zanlı B.U'nun sabıkalı olduğu ve yakalandığında üzerinde dört uyuşturucu hap bulunduğu öne sürüldü.