Takviye polisler İstanbul'a 'özel uçakla' getirildi

Takviye polisler İstanbul'a 'özel uçakla' getirildi
Takviye polisler İstanbul'a 'özel uçakla' getirildi
İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının Taksim'de yapılmasına engel olmak amacıyla ülkenin farklı noktalarında İstanbul'a getirilen polisler THY'den kiralanan özel uçaklarla taşındı.

İSTANBUL 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle şehir dışından yaklaşık bin polis takviye olarak İstanbul'a geldi. Taksim çevresinde görev yapacak olan polisler yurdun çeşitli illerinden THY'den kiralanan özel uçaklarla gece saat 03.00'dan itibaren İstanbul'a getirildi.

Adana, Diyarbakır , Bingöl, Gaziantep, Muş ve Kars'tan takviye olarak getirilen polisler daha sonra İETT araçlarıyla görevli yerlerine hareket ettiler. Öte yandan Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 200 polisin de 1 Mayıs nedeniyle Taksim'de görev yapacağı öğrenildi.

TAKSİM MEYDANI BARİYERLERLE KAPATILDI

İstanbul Valiliği tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için izin verilmeyeceği açıklanan Taksim'de Cumhuriyet Anıtı çevresi ve meydana çıkan ara sokaklar bariyerlerle tamamen kapatıldı.

(Hüseyin ASLIYÜCE - Uzay KESMEN - Ozan URAL / DHA)

1 Mayıs kutlu olsun!

 

 


  http://www.radikal.com.tr/134739513473951

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kaynağı nereden buldun - genco940

  bu israf değil mi? sırf 1 Mayısı Taksimde kutlatmamak için harcanan bu paranın kaynağını engellediğin işçinin ücretlerinden kestiklerin olmaya, kimin parası ile kimi nereden kovalamaya çalışıyorsun. Kara yolları işçilerini kadroya alıyoruz derken biraz geç kalmadın mı, 4 sene evvel neredeydin ve ne hakla mahkeme kararını uygulamadın. 1100 liraya tamamlayacağını vaat ettiğin emekli maaşını, kadroya almayı taahhüt ettiğin işçileri neden seçim sonrasına bırakıyorsun ki senden başka akıllı kalmadı da, milletin aklı ile dalgamı geçiyorsun. İyi ki CHP emeklilere iki maaş ikramiye, işçileri taşeronluktan kadroya alacağım deyince bir yerlerinize bir şey mi oldu.