Talat bu kez 'nahoş olay' yaşamadan uçağa bindi

Talat bu kez 'nahoş olay' yaşamadan uçağa bindi
Talat bu kez 'nahoş olay' yaşamadan uçağa bindi

Oya-Mehmet Ali Talat çifti dün İstanbul?dan Lefkoşa?ya uçtu. fotoğraf: FAİK KAPTAN / DHa

LEFKOŞA - KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, önceki gün ABD’den İstanbul’a dönüşünde KKTC’ye gitmek için bineceği Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) uçağında rötar nedeniyle yolcuların protestosuna neden olan gelişmeyi ‘nahoş bir olay’ olarak niteledi.
Cumhurbaşkanı Talat, KKTC’ye dönüşünde düzenlediği basın toplantısında, ABD temasları hakkında bilgi verdi ve soruları yanıtladı. ABD temaslarının Türk basınında fazla yer almadığını, İstanbul’daki ‘nahoş olayın ise bütün basında abartılı bir şekilde yer aldığını’ belirten Talat, dün sabah İstanbul’dan KKTC’ye dönerken de, ‘bir basın ordusunun kendisine bu olayı sorduğunu, temaslarına ilişkin soru sorulmadığını’ söyledi. “Demek ki Türk basınının ilgi alanı bu” diyerek tepkisini dile getiren Talat, önceki gün uçağa binip inmediğini, yolcuların protestosu olduğu bilgisini alınca uçağa binmediğini söyledi.
İstanbul’dan KKTC’ye gidecek uçak havalimanında iki saate yakın bekletilince yolcular gecikmenin Talat’tan kaynaklandığını düşünüp ıslık ve alkışlı protesto eylemi yapmıştı. Havayolu yetkilileri ise gecikmenin Talat’la ilgisi olmadığını ve teknik arızadan kaynaklandığını açıklamıştı. (aa, Radikal)