Talay: Tarkan'ın izni tanıtım için

Kültür Bakanı İstemihan Talay, yüksek sesli gösterilere yasaklanan Aspendos'ta Tarkan konserine izin verilmesini 'tanıtım' gereği savundu.

SİVAS / KAYSERİ - Kültür Bakanı İstemihan Talay, yüksek sesli gösterilere yasaklanan Aspendos'ta Tarkan konserine izin verilmesini 'tanıtım' gereği savundu.
Kayseri'de incelemelerde bulunan Talay, Tarkan'ın Aspendos'ta vereceği konserle ilgili soru üzerine şöyle konuştu: "O konuda bir sorun yok. Aspendos son yapılan restorasyonla güçlü bir yapı. Güvenliği de var. Bakın Tarkan'ın Mehmet Ali Birand ile yaptığı röportaj tarihi eserlerin bulunduğu Arkeoloji Müzesi'nde yapıldı. Sanatın her çeşidi zarar önlenerek, tarihi mekânlarda gerçekleştirilmelidir. Bu tanıtımımız açısından önemlidir. Tarkan'da Türk popunu dünyaya tanıtan önemli bir sanatçımızdır. Aspendos konseri tanıtım açısından önem taşıyor. Tarkan herhangi bir sanatçı, Aspendos'ta herhangi bir tarihi eser değildir. Dünyaya Aspendos gibi antik bir tiyatroyu tanıtma olanağı bulacağız. 1600 yıllık Aspendos'u nasıl koruduğumuzu anlatacağız."