Talih kuşu büyüyecek

Çıkana kadar çekiliş olacak

Milli Piyangoda 'devirli ikramiye'ye geçiliyor. Satılmayan bilete çıkan ikramiye idareye kalmayacak. Bir ayda yapılan üç çekilişte satılmayan biletlere çıkan büyük ikramiyeler, sonraki ayın 19'undaki çekilişe devredecek. Uygulama 2008'de başlıyor.

ANKARA - Milli Piyango'da 'devirli' ikramiye dönemine geçiliyor. 2008 başında uygulanacak düzenlemeyle, satılmayan bilete çıkan ikramiyeler artık idareye kalmayacak. Bir ay içinde yapılan üç çekilişte satılmayan biletlere çıkan büyük ikramiyeler, gelecek ayın 19'undaki çekilişe devredecek. Bu çekiliş için öngörülen büyük ikramiyeye, önceki aydan devreden büyük ikramiye ya da ikramiyeler de eklenecek.
Cazibesi artacak
Bu şekilde vatandaşa dağıtılacak büyük ikramiye rakamı kartopu şeklinde büyüyecek. Eğer ayın 19'undaki çekilişte de devirli büyük ikramiye, satılmayan bilete gelirse, bu defa varsa ayın 29'undaki devirle birlikte toplam ikramiye takip eden ayın 19'undaki çekilişe ilave edilecek. Bu şekilde piyangonun daha cazip bir hale getirilmesi amaçlanıyor. Geçen yıl tam bilete çıkan 15 ikramiyenin 13'ü, yarım bilete çıkan 12 ikramiyenin altısı, çeyrek bilete çıkan 52 ikramiyenin 15'i satılmamış bilete isabet etmişti.