Talih kuşu tam yerine kondu

Talih kuşu tam yerine kondu
Talih kuşu tam yerine kondu

Emekli Danabaş, iki engelli yeğeni ve kardeşiyle kerpiç evde yaşıyor. Kazandığı ikramiye ile hemen ev alacağını söylüyor. FOTOĞRAF: ALPER TUNALI / AA

Sayısal Loto'dan 542 bin lira kazanan Kazım Danabaş, kerpiç bir evde yaşıyor. Kömür almak için yeni kredi çekmiş

BURSA - Sayısal Loto’nun bu haftaki talihlilerinden biri; kerpiç evde yaşayan, odun kömür almak için kredi çeken, engelli iki yeğeniyle yaşayan bir emekli oldu.  
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde ‘9, 11, 18, 27, 36, 41’ numaralarını bilen beş kişiden biri Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki emekli Kazım Danabaş’tı.
Sayısal Loto’dan 542 bin 350 lira 30 kuruş kazanan Danabaş tek katlı kerpiç evde, biri engelli iki yeğeni ve kız kardeşiyle birlikte yaşıyor. 55 yaşındaki Kazım Danabaş ikramiyeyi bir anlamda ‘hak ettiğini’ şöyle anlattı: “15 yaşından beri şans oyunları oynarım. 40 yıl önce spor toto oynamaya başladım. Ardından sürekli at yarışı oynuyordum. 13 yıldır da düzenli olarak sayısal loto oynuyorum. Bu hafta da 3 TL’lik kupon oynadım ve sonunda 542 bin liralık büyük ikramiye bana çıktı.”
Kazım Danabaş’ın yaşadığı sevinci anlamak için yaşadığı koşulları görmek yeterli. O da ikramiyenin hayatını nasıl değiştireceğini şu sözlerle özetliyor: “Çok mutluyum. Ramazan Bayramı’nda, odun-kömür almak için geçtiğimiz günlerde bankadan kredi çektim. Kazandığım ikramiyeyle ilk olarak bir ev alacağım, çünkü kışın yağan kar sonrasında evimizin çatısı çökmüştü. İki odalı kerpiç evde yaşıyoruz. Ablam ve yeğenlerime daha iyi şekilde bakacağım. 542 bin lirayı en iyi şekilde değerlendireceğim” dedi. Kazım Danabaş’ın, büyük ikramiye isabet eden kuponu, Karacabey İş Bankası Müdürü Alper Kara’ya teslim ettiği öğrenildi.