'Talihli'ye şok: O loto rakamları geçen haftanın

'Talihli'ye şok: O loto rakamları geçen haftanın
'Talihli'ye şok: O loto rakamları geçen haftanın

Yunus Kılıç, gazetenin yanlışlıkla eski loto rakamlarını basmasıyla önce sevinçten havalandı sonra yıkıldı. FOTOĞRAF: ALİ TAMER AVCILAR / AA

TEKİRDAĞ - Okuduğu gazeteden Süper Loto’nun 30 Nisan’daki çekiliş rakamlarını tek başına bildiğini öğrenen Yunus Kılıç’ın milyonerlik sevinci kısa sürdü. Kılıç’ın üç gün süren mutluluğu, gazetenin yanlışlıkla önceki haftanın rakamlarını bastığının anlaşılmasıyla şoka dönüştü.
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kapaklı beldesinde yaşayan 52 yaşındaki Yunus Kılıç, 2 Mayıs Cumartesi günü, kahvehanede okuduğu bir gazetede, çekilişte belirlenen rakamlarla 30 Nisan’da oynadığı Süper Loto kuponundaki rakamların aynı olduğunu gördü. Gazetedeki, 7, 8, 13, 20, 32 ve 33 rakamlarını gören Kılıç, Süper Loto’yu tek başına bildiğini düşünerek, 1 milyon 104 bin 352 TL’nin sevincini yaşamaya başladı. Kılıç’ın bu sevincine arkadaşları ve kahvehanedekiler de ortak oldu. Yunus Kılıç, zor durumda olan arkadaşlarına da para yardımı sözü verdi.
Ailesi İstanbul’da, kendisi ise işi gereği Kapaklı beldesinde oturan Kılıç, daha sonra arkadaşları ile birlikte gittiği evinde, geç saatlere kadar alacağı ikramiyeyi nasıl değerlendireceğini hesapladı. Pazar günü arkadaşlarının tebriklerini kabul eden Yunus Kılıç, bir arkadaşının, gazetenin Süper Loto numaralarını yanlış bastığını, ikramiyeyi kazanan numaraların ise 13, 26, 28, 43, 50 ve 54 olduğunu söylemesi üzerine şok geçirdi. Arkadaşları tarafından teselli edilmeye çalışan Kılıç, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen ve sakinleştirici ilaçlar kullanan Yunus Kılıç, hâlâ şokun etkisinde:
“Neler hissettiğimi, iki haftadan bu yana yaşadığım duyguları tarif etmem imkânsız. İkramiyeyi kazanamadığımı herkese nasıl anlatacağım? Bir sürü insana yardım sözü vermiştim. Şimdi yalan söylediğimi düşünecekler.” (aa)