Talimatı kim verdi?

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un Muhammed Peygamber'in sakalı olduğu iddia edilen Sakal-ı Şerif'i Atatürk Havalimanı'na getirtmesine kendi partisi AKP'den de, muhalefet partilerinden de tepki geldi.

ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un Muhammed Peygamber'in sakalı olduğu iddia edilen Sakal-ı Şerif'i Atatürk Havalimanı'na getirtmesine kendi partisi AKP'den de, muhalefet partilerinden de tepki geldi.
Mustafa Said Yazıcıoğlu (eski Diyanet İşleri Başkanı, AKP Milletvekili): Bakanın Sakal-ı Şerif'i havaalanına getirtmesi saçma sapan bir şey. Bunlar lüzumsuz işler. Ziyaret edecekse gider, orada eder. Vakti yoksa boş vaktinde gider. Benim bildiğim bakanın da fetişle ilgisi yok. 30 yıldır tanırım, konuyla ilgili yazılanlar doğruysa ben de anlam veremedim.
Tayyar Altıkulaç (eski Diyanet İşleri Başkanı, AKP Milletvekili): Sakal-ı Şerif'in birisinin ziyaret etmesi için yerinden götürülmesi doğru bir yaklaşım değil; uygunsuz bir olay.
Erkan Mumcu (Anavatan lideri): Ben Koç'un böyle yapmış olabileceğine ihtimal vermiyorum. Bence Koç birileri adına suçu üstleniyor. Benim gördüğüm kadarıyla Türkiye'de bu densizliği yapabilecek bir tek şahsiyet var.
O da oradaymış o saatlerde.
Mehmet Ağar (DYP lideri): Kendi de, kendi yaptığı açıklamaların tatmin edici olmadığının farkında olduğunu görüyor. Anlaşıldığı kadarıyla başka bir şey yapılmak istenmiştir. Tepkilerin geleceği anlaşılınca vazgeçilmiştir. Günahı üzerine almaktadır.
CHP'den iki önerge
CHP de konuyu iki soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. CHP'li Nail Kamacı önergesinde, "Dubai Prensi Şeyh Maktum, Kadir Gecesi'ne kadar Sakal-ı Şerif'i, Dubai'deki Müslümanların ziyaretine açmak üzere Başbakan Erdoğan'dan istemiş midir?" diye sordu. Kamacı, Sakal-ı Şerif'in Dubai'ye gönderilmesi kararı verilip verilmediğine açıklık getirilmesini istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7597417597410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.