Tam 41 yıldır hastanede yaşıyor

Tam 41 yıldır hastanede yaşıyor
Tam 41 yıldır hastanede yaşıyor

64 yaşındaki Abdullah Kozan?ın tek dileği var: Hastanede rahatça dolaşabileceği bir akülü araba.

BURSA - Astım ve diyabet teşhisiyle Bursa Devlet Hastanesi’ne yatırılan 64 yaşındaki Abdullah Kozan, tam 41 yıldır aynı hastanede yaşıyor!
Türkiye’nin en kıdemli hastası, hastanede 15 başhekim ve 500 doktoru uğurladı. Hayatta ağabeyinin dışında kimsesi bulunmayan Kozan’ın şimdi tek dileği var, hastanede rahatça dolaşabileceği akülü bir arabaya sahip olmak.
Askerlik sonrası hastalanınca gittiği hastanede 41 yılın nasıl akıp gittiğini kendisinin de fark edemediğini söyleyen Kozan, ilk gününü ‘daha dün gibi’ hatırlıyor:
“Geçmek bilmeyen baş ağrım üzerine İnegöl Devlet Hastanesi’ne gittim. Oradan buraya sevk ettiler. Astım ve diyabet teşhisiyle hemen yatış işlemlerimi yaptılar. O günden beri hep hastanedeyim. Dışarı çıkmaya korkuyorum. İnegöl’de ağabeyimin dışında kimsem yok. Üç kişilik odamda bir televizyon ve radyom var. Canım sıkıldığında koridorda yürüyorum veya kantine gidiyorum. Hastane artık benim evim, çalışanlar da dostlarım oldu.” 
Bursa Devlet Hastanesi Müdürü Selahattin Erkan ise Kozan’ın kronik astım hastası olduğunu, bunun yanında başka rahatsızlıkları da bulunduğunu, sürekli gözetim altında tutulması gerektiğini söyledi. Erkan, “Tüm hastane personeli tarafından çok seviliyor. 41 yıl içinde de adeta bir sağlık personeli kadar bilgiye sahip oldu” diye konuştu. (aa)