'Tam Gün Yasası'ndan o da rahatsız

'Tam Gün Yasası'ndan o da rahatsız
'Tam Gün Yasası'ndan o da rahatsız
Başarılı nakil operasyonlarıyla adını dünyaya duyuran Profesör Ömer Özkan, Tam Gün Yasası'nın beklentilerini karşılamadığını söyledi ve Akdeniz Üniversitesi'nden ayrılık sinyali verdi.

Radikal.com.tr - Yaptığı operasyonlarla büyük başarılara imza atan Profesör Ömer Özkan, Tam Gün Yasası’nı eleştirdi.

Sağlık alanında değişiklikler öngören yasanın yeterli olmadığını savunan Özkan, Akdeniz Üniversitesi 'nden ayrılık sinyali verdi.

Özkan, "İstediğimiz bir kanun mu? Asla değil. Kendi adıma söyleyeyim, benim beklentilerimi karşılamıyor, bu çok önemli. Onaylandıktan sonra yapacak bir şey yok. Kanun bize ne diyorsa ona uyacağız. Daha sonra başka yerlerde tekrar değişiklikler olur mu olmaz mı? Ama sonuçta kendi hayatınız var. Birçok tecrübeniz var. Bir anda kurumunuz mu, dışarısı mı? Bunları birçok yerlere bunu bildirdik" diye konuştu.

Gazeteport’un haberine göre yurtdışındaki çok sayıda üniversite ve sağlık kuruluşundan da teklif alan Ömer Özkan'ın tercihi Türkiye 'de kalmak ancak tek beklentisi Türkiye'nin önünü açacak operasyonları yapmasına imkan sağlayacak yasal uygulamalar.

Yasayla, profesör ve doçentler, mesai dışında özel hastane ve vakıf üniversitesi hastanelerinde çalışabilecek. Kamuda çalışan doktorlar, yine mesai dışında iş yeri hekimliği yapabilecek.