Tamamen alkol projesi

Evine yüzerek gitmeye çalışan kamyon şoförünün başına gelenler fıkralarda bile az görülür nitelikte.
Haber: TUNCAY DAĞLI / Arşivi

ADANA - Evine yüzerek gitmeye çalışan kamyon şoförünün başına gelenler fıkralarda bile az görülür nitelikte. Adanalı 32 yaşındaki Hacı Bulun'un hastanede biten sarhoşluk macerası şöyle:
Eşinden kısa süre önce boşanan ve ehliyetine de el konulduğu için bir süredir çalışamayan Bulun, 'her zamanki gibi' alkol aldıktan sonra akşam saatlerinde Gürselpaşa Mahallesi'ndeki evine dönmek üzere yola çıktı. Bulun iki minibüs değiştirmesi gerektiği için paraya kıyamayıp, önce yürümeye karar verdi. Bir süre yürüdü.
Ancak ayakkabısı ayağını sıktığı için 4 kilometrelik yolu yürüyemeyeceğini anlayan Bulun, aldığı alkolün de etkisiyle eve 'daha kolay' olacağını düşündüğü bir yöntemle ulaşmaya karar verdi.
Ayakkabılar poşete
Yol boyunca devam eden ve evinin yakınından da geçen DSİ sulama kanalında yüzerek eve ulaşmayı hedefleyen Bulun, önce ıslanmasın diye poşete koyduğu ayakkabılarını suya attı. Ardından Bulun, havanın kararması nedeniyle sığ olduğunu fark etmediği kanala yaklaşık iki metre yükseklikten balıklama atladı. Ancak iki çocuk babası Bulun bu sırada başını beton zemine çarpıp baygınlık geçirdi. Bulun, çevredeki vatandaşlar ve polisler tarafından sudan çıkarıldı.
'Su, çarşaf gibiydi'
Hastaneye kaldırılan Bulun, beyin kanaması geçirdiği için ameliyat edildi. Toplam 700 bin liralık minibüs ücretinden kaçınan Bulun, şimdi 500 milyon lira hastane masrafıyla karşı karşıya kaldı.
Bulun, "Su, çarşaf gibi sakin sakin akıyordu. Hava da sıcak olduğu için hem serinler, hem eve kadar yüzerim diye düşündüm. Sırt üstü yatıp kendimi akıntıya bırakacaktım. Ama su derin değilmiş, karanlıkta fark etmedim" dedi.