Tamer karnesini göremeden öldü

Tamer karnesini göremeden öldü
Tamer karnesini göremeden öldü

Arkadaşları Tamer?in sırasını çiçeklerle süsledi.

BİLECİK - İlköğretim öğrencisi Tamer Gödelek, annesi Faüma, babası Tahsin ve altı yaşındaki kardeşi Zafer ile birlikte sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Bir aileyi yok eden facia, yeğeni Tamer’i görmek için Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki evine gelen amcası fark etti. Hasan Gödelek, Çarşı Mahallesi 409’uncu Sokak’taki evin kapısı açılmayınca şüphelenip polise gitti. Polis içeri girdiğinde ailenin cansız bedenlerini buldu. Bozüyük Metristepe İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi Tamer Gödelek’in ölümü okul ve sınıf arkadaşlarını yasa boğdu. Öğretmeni Hüseyin Gözgen “Tamer çok çalışkan bir öğrenciydi. Aynı zamanda izciydi. Karnesindeki notların hepsi pekiyi idi. Tamer karne dağıttığımız gün okula gelmeyince bir öğrenciyle karnesini evine gönderdim. Ancak öğrencimiz evde kimseyi bulamayınca karneyi komşularına bırakmış. Ölümü bizi çok üzdü” dedi.
İzcilik kursu için okulan gelen öğrenciler Tamer’in sırasına çiçekler koyup ‘Seni unutmayacağız’ ve ‘Kalbimizdesin’ notu bıraktılar.
Dört kişinin ölümünün ardından Bozüyük Belediyesi  ilçe halkına havaların rüzgarlı olduğunu belirtip soba zehirlenmelerine karşı uyarı anosları yaptı.(dha)