Tango baskınına karşı 'Milonga' gecesi

Tango baskınına karşı 'Milonga' gecesi
Tango baskınına karşı 'Milonga' gecesi

Bodrumlu dans tutkunlarının tango gecesi, Dans Sporları Federasyonu?nun şikâyetiyle basılmıştı.

Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Bodrum’da perşembe günü, ‘Tango Gecesi’ şikâyet üzerine jandarma tarafından basılan Tango Me- Woy Grubu, yasağa ‘Milonga gecesi’yle tepki verdi. 
Aralarında çeşitli mesleklerden yerli ve yabancı 20 kişinin bulunduğu bir arkadaş grubu, 10 Eylül’de,  Göltürkbükü’ndeki Mavi Suits Otel’de ‘Arjantin Tango Gecesi’ düzenlemişti. Ancak, Türkiye Dans Sporları Federasyonu, Muğla Valiliği’ne bir yazı göndererek, Göltürkbükü’ndeki otelde, kendilerinden izinsiz tango dans yarışması ve kursları düzenleneceğini bildirerek engellenmesini istemişti. Valilik, konuyu bildirdiği Kaymakamlık’ta jandarmaya talimat verip, otel yetkililerini ve grubu önce uyarmış ardından da geceyi iptal etmişti. 
Tango Me- Woy Grubu, ‘Tango Gecesi’nin engellenmesine karşı tepkisini  önceki akşam Mey Restaurant’da tangonun daha ritmik hali olan ‘Milonga Gecesi’ düzenleyerekgösterdi. Saat 22.00’de başlayan geceye,  Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 60 dansçı katıldı. Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla gösterinin izinsiz olduğu için iptal edileceği bildirmesine rağmen gece engellenmedi. 
Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet Halis Altay ise kendilerine karşı düşmanca bir yaklaşım sergilendiğini belirterek, “Altı aydır görevdeyim. Bu süre zarfından geçmiş yönetimler döneminde gelişi güzel yapılan dans yarışmaları ve eğitim programlarını, yasalar çerçevesinde yeniden belirledik” diye konuştu.