'Tango'ya son darbe

Esenyurt'taki bir depoya düzenlenen operasyonda piyasa değeri 20 milyon dolar (yaklaşık 2.7 trilyon lira) olan 4 ton 410 kilogram baz morfin ele geçirildi.

İSTANBUL - Esenyurt'taki bir depoya düzenlenen operasyonda piyasa değeri 20 milyon dolar (yaklaşık 2.7 trilyon lira) olan 4 ton 410 kilogram baz morfin ele geçirildi. Urfi Çetinkaya ve çetesine düzenlenen 'Son Tango'nun devamı olan 'Demirkapı Operasyonu'yla 1999 yılında Altın Hilal Operasyonu sırasında yurda girdiği belirlenen 30 ton baz morfinin 12.5 tonu ele geçirilmiş oldu.
Narkotik ekipleri Çetinkaya çetesine yönelik düzenlenen 'Son Tango Operasyonu'nda, çetede çok miktarda baz morfin olduğunu tespit etti. 'Demirkapı' isimli yeni operasyonla harekete geçen polis, 'Son Tango Operasyonu'nda cezaevine konulan Necdet Kaya'ya ait Esenyurt Fatih Oto Sanayi Sitesi'ndeki depoda 201 çuval içinde 4 ton 410 kilogram baz morfin bulunduğunu belirledi.
29 Mart'ta düzenlenen operasyonla Murat Kaya, eşi ve iki adamı 4 ton 410 kg.'lık baz morfinle yakalandı. Morfinin alıcısı olduğu belirlenen Çayırağası Otobüs Firması'nın sahibi Abdulkadir Soybay da gözaltına alındı.
Ele geçen baz morfinin, Adapazarı'nda yakalanan 7.5 ton ve 'Son Tango'da ele geçirilen 617 kilogramlık boz morfinle aynı olduğu belirlendi.