Tank otomobil ezdi: İki ölü

Çatalca'da Oklalı Köyü ile İhsaniye Köyü arasındaki boş arazide eğitim atışı yaptıktan sonra dün saat 10.30 sıralarında Hadımköy'deki 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na dönen tank, Şeytanderesi mevkisinde 34 JRY 31 plakalı otomobille çarpıştı.

İSTANBUL - Çatalca'da Oklalı Köyü ile İhsaniye Köyü arasındaki boş arazide eğitim atışı yaptıktan sonra dün saat 10.30 sıralarında Hadımköy'deki 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na dönen tank, Şeytanderesi mevkisinde 34 JRY 31 plakalı otomobille çarpıştı. Tankın altında kalan otomobilde Halim Akıncı ve İbrahim Candan hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle yol uzun süre trafiğe kapandı. Akıncı ve Candan'ın cesetleri ise itfaiyenin dört saat süren çalışması sonucu ezilen otomobilden çıkarılabildi.
Bir kaza daha
Kaza sonrası yeniden hareket ettirilen tank, bu kez park halinde olan 34 TC 233 plakalı otomobile de çarparak hasar verdikten sonra yakındaki dereye yuvarlandı. Görgü tanıkları, tankın paletlerinin atması sonucu kontrolden çıkıp iki kişinin bulunduğu otomobili ezdiğini öne sürerken, askeri yetkililer ise 34 JRY 31 plakalı otomobilin hatalı sollama yaptığı için tankın altına girdiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/8479508479500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.