Tanker şoförü kazayı anlattı

Kartal'da meydana gelen kazada araçtan atlayarak kurtulan tanker şoförü tutuklandı. Şoför Karakaş, "Öğrencilerin olduğu otobüse çarpmamak için direksiyonu sağa kırdım. Sonrasını hatırlamıyorum" dedi.

Kartal'da dokuz kişinin ölümü, çok sayıda kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan zincirleme trafik kazasına neden olan tankerin sürücüsü Cahit Karakaş 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan tutuklandı.
Kartal Cumhuriyet Savcısı Nihat Turan tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanması istemiyle 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Karakaş mahkemede yapılan sorgusunun ardından, 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan tutuklanarak Kartal H Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Karakaş'ın mahkemedeki sorgusunda savcılıkta verdiği ifadeyi tekrarladığı belirtilerek, "Kartal Köprüsü'nden inerken önümde bir taksi ile minibüs gidiyordu. Onlara çarpmamak için
mecburen solladım. El freni ve vites küçültme imkanlarını denedim, ancak araç kontrolümden tamamen çıkmıştı. Sağ tarafta bir araca vurdum. Şuurumu tamamen kaybetmiştim. Bir ara önümde, içinde
öğrencilerin olduğu otobüsü fark ettim. Ona vurmamak için direksiyonu sağa kırdım. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Ancak, tanker durmadan bir yerde araçtan kendimi attım" dediği öğrenildi.