Tanker sürücüsü de bombalı saldırı kurbanı

PKK'nın Tunceli'de Karşılar Jandarma Karakolu'na düzenlediği saldırıda kullandığı akaryakıt tankeriyle birlikte, tanker sürücüsünün de yanarak can verdiği anlaşıldı. Hüseyin Tamer, Adana'dan Ovacık'a akaryakıt getiriyordu.

TUNCELİ - PKK'nın Tunceli'de Karşılar Jandarma Karakolu'na düzenlediği saldırıda kullandığı akaryakıt tankeriyle birlikte, tanker sürücüsünün de yanarak can verdiği anlaşıldı. Hüseyin Tamer, Adana'dan Ovacık'a akaryakıt getiriyordu. Tanker, önceki akşam Tunceli'ye 30 kilometre uzaklıktaki Bali Deresi mevkiinde PKK'lılarca durduruldu. Sürücü Hüseyin Tamer ve yedek sürücü Erkan Eser'i araçtan indiren PKK'lılar, tankerin çeşitli yerlerine çok miktarda patlayıcı yerleştirdi. Ardından bir PKK'lı, Tamer'i silah zoruyla direksiyonun başına geçirdi ve Karşılar Jandarma Karakolu'na doğru yola çıktılar.
Yol kenarında ve nöbet kulübesinde bulunan askerler tankerin aşırı hızla gelişinden şüphelenip 'dur' ihtarında bulundu. Bu sırada tankerdeki PKK'lı, uzun namlulu silahla nöbetçi askerlere ateş açtıktan sonra, üzerindeki el bombalarını fırlattı, ardından da tankerdeki bombaları yanındaki uzaktan kumandayla patlattı. Tanker alev alarak ortadan ikiye bölünürken, karakol çevresine gizlenen PKK'lılar yaylım ateşi açtı. Çatışma yarım saat sürdü. Kobra helikopterler bölgeye gelip bulundukları yeri bombalamaya başlayınca, PKK'lılar kaçtı. PKK'lıların serbest bıraktığı yedek sürücü Eser, bulunduğu yere en yakın olan Torunoba Jandarma Karakolu'na giderek durumu anlattı. Eser'in sorgusu sürerken, Tunceli-Ovacık Karayolu önceki geceden beni trafiğe kapalı.