Tanrıkulu: Hükümet IŞİD'e İstanbul'da kamp yeri mi verdi?

Tanrıkulu: Hükümet IŞİD'e İstanbul'da kamp yeri mi verdi?
Tanrıkulu: Hükümet IŞİD'e İstanbul'da kamp yeri mi verdi?
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, İstanbul'da IŞİD bağlantılı olduğu iddia edilen bir grubun yaptığı bayram etkinliğiyle ilgili olarak Meclis'e soru önergesi verdi.

İSTANBUL - CHP İstanbul milletvekili ve genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı'na "IŞİD terör örgütünün Türkiye uzantısı olduğu iddia edilen gruba İstanbul'da kamp yeri veya yerleri tahsis edildiği iddiası doğru mudur? Bu gurup kimdir? Kimlerden oluşmaktadır?" şeklinde bir soru önergesi verdi.

Tanrıkulu'nun verdiği soru önergesi şöyle;

" IŞİD terör örgütünün Türkiye uzantısı olduğu iddia edilen gruba İstanbul'da kamp yeri veya yerleri tahsis edildiği iddiası doğru mudur? Bu gurup kimdir? Kimlerden oluşmaktadır?

İddia doğruysa, IŞİD terör örgütünün Türkiye uzantısı olduğu iddia edilen 'gruba İstanbul da tahsis edilen kamp yerleri nerelerdedir? , 28 Temmuz 2014 günü IŞİD terör örgütünün Türkiye uzantısı olduğu iddia edilen grubun, yayınlanan fotoğraflardan yüzlerce kişinin katıldığının açıkça görüldüğü üzere İstanbul'da organize ettiği bayramlaşma için kullandığı alan neresidir? , 28 Temmuz 2014 günü IŞİD terör örgütünün Türkiye uzantısı olduğu iddia edilen grubun Türkiye de Cihad ilanında bulunduğu iddiası doğru mudur?

Söz konusu alan aynı zamanda IŞİD terör örgütü uzantısı grup tarafından askeri eğitimler için de kullanıldığı iddiası doğru mudur? Bu grubun bayramlaşma adı altında düzenlediği organizasyon için resmi izin istenmiş midir? Hangi yetkililer organizasyon için resmi izin isteğine onay vermişlerdir? Bu kişiler neden Bayram Namazı için Camilere gitmeye yönlendirilmemişler de arazide bayramlaşma organizasyonu yapmalarına izin verilmiştir? IŞİD terör örgütünün uzantısı grup İstanbul'da Cihad çağrısında bulunduğu saatlerde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ne yapmaktaydı?

IŞİD terör örgütünün uzantısı grup İstanbul'da Cihad çağrısında bulunurken İstanbul Emniyetine ve Jandarma Komutanlığı'na müdahale etmeyin talimatı verildiği iddiası doğru mudur? Bu talimatı kim veya kimler vermiştir?" (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1204375120437515

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kamplaşma - street photographer

  Zaten toplum olarak uzun bir zamandır bir kamplaşma içine girmişken, İstanbul'da gerçekleşen bu görüntülerde manidar olsa gerek. Bağzı insanların yada grupların bağzı şeylere özlem duymaları olabilir bu anlaşılır fakat onlara söyleceğim tek şey: ''Zaman eski zaman değildir'' siz gidin Cihad cağrısında bulunun, sonra size elin gavuru silah satsın, hem para kazansın, hemde silahla öldürsün... Bu kadar da ironi sahibi insan topluluğusunuz, daha ne diyebilirim ki...

  Burası Orta Doğu bize de lazım - user667229

  Sokak ortasında kafamızı koparan kimse yoktu o da olacak ve buna da göz yumulacak. Kendimize batıracağımız iğne bile Çin'den geliyorken Orta Doğu'da politika üretmek neyimize? Dibinde savaş, ölü çocuklar, bu savaşın neresinde olduğu belli olmayan bir ülke, meydanlarda küfürbaz liderler, belki üzüntüden ölür diye Israil'e bir daha kola içmeyeceğini ilan eden halk. İyi ki bunların hepsi Türkiye'de olmuyor yoksa hepimiz kahrolurduk.

  Pardon! - KAYVEN

  IŞİD ülkemizde iktidar değil mi. Pardon; bizimkiler kendilerinden olmayanlara daha acımasızlarlar değil mi? Ülkenin her yanı onların zaten, ne yerinden bahsediyoruz?..

  IŞİD - user707957

  ŞİD Türkmenleri öldürsün sen onları besle silah ver sahip çık Türk polisini hain ilan et sonra "Milletin Adamı" diye dolaş hangi milletten bahsediyor acaba?...

  ak parti ne yapmaya çalışıyor!!! - user718749

  Işıd'e bir türlü terör örgütü diyemeyenlerden daha başka bir tutum beklenmezdi.

  Terörist - Evren Güldoğan

  İstanbul'un göbeğinde mürteci terör örgütü yanlılarının, ibadet kisvesi altında şiddet çağrısı içeren eylem yapmaları utanç verici bir durum.

  ... - Selosl

  Ülke içinde tayyip rejimine karşı herhangi bir tehditte bu teröristler kullanılacak, bu lafımı unutmayın.