Tapu Sicil Müdürü'ne rüşvet tutuklaması

Tapu Sicil Müdürü'ne rüşvet tutuklaması
Tapu Sicil Müdürü'ne rüşvet tutuklaması
Adapazarı İlçe Tapu Sicil Müdürü 43 yaşındaki Lütfi Kırlı, sevk edildiği mahkeme tarafından rüşvet iddiasıyla tutuklandı

ADAPAZARI - Adapazarı İlçe Tapu Müdürlüğü’nde polisin düzenlediği operasyonla tapu müdür yardımcısı memur ve 4 takipcisi ile birlikte 150 lira rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alınan Adapazarı 1’inci Bölge Tapu Sicil Müdürü 43 yaşındaki Lütfi Kırlı, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. Diğer 6 şüpheli ise kefalet ve adli kontrol cezasıyla serbest kaldı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri ihbar üzerine Adapazarı Tapu Sicil Müdürlüğü’nde iki gün operasyon düzenlendi. Adapazarı 1’inci Tapu Sicil Müdürü Lütfi Kırlı, yardımcısı Ş.M.Ç., memur A.C. ile 4 iş takipçisi her dosya onayı için iş takipcileri aracılığında 100-150 TL rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

’RÜŞVET ALMAK VE RÜŞVETE ARACILIK YAPMAK’

’Rüşvet almak ve rüşvete aracılık yapmak’ suçlarından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Tapu Sicil Müdürü43 yaşındaki Lütfi Kırlı tutuklandı. Müdür Yardımcısı ve memur kefalette, diğer 4 iş takipcisi ise adli kontrol cezasıyla serbest bırakıldı.(dha)