Tarabya'da ikinci ceset de bulundu, yine çantada taş var

Kartal'da kaybolan ve bir süre önce cesedi Sarıyer'de bulunan Ayhan Aka'nın kardeşi Aykut Aka'nın da cesedi aynı yerden, denizden çıkartıldı.

İSTANBUL - Kartal'da kaybolan ve bir süre önce cesedi Sarıyer'de bulunan Ayhan Aka'nın kardeşi Aykut Aka'nın da cesedi aynı yerden, denizden çıkartıldı. Aka'nın çantasında aynı kardeşinde olduğu gibi büyük bir taş çıktı.
Kartal Samandıra'da oturan altı çocuklu Hakim-Ergül Aka çiftinin oğulları olan ve aynı semtteki bir lisede okuyan 16 yaşındaki Ayhan Aka ile ağabeyi Aykut Aka, 19 Kasım'da okuldan ayrıldıktan sonra kaybolmuştu. Ayhan Aka'nın cesedi, bir balıkçının motorunun arızasına bakmak için çağırdığı dalgıç tarafından 23 Kasım'da Emirgan'da bulundu. Sırt çantasında yaklaşık beş kilogram ağırlığında taş bulunan Ayhan Aka ile aynı tarihte kaybolan Aykut Aka'nın bulunması için de çalışma başlatıldı. Aka ailesinin talebiyle Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'na bağlı KEGAK timleri Emirgan'da arama başlattı. Dalgıçlardan oluşan timlerin denizde yaptığı aramada denizde genç bir erkek cesedi bulundu. Sudan çıkarılarak bota alınan ceset, daha sonra Büyükdere'deki Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'na götürüldü.
Ceset teşhis edildi
Omuzunda bir sırt çantası olan ve bu çantada taş bulunduğu anlaşılan cesedin suda kalmanın da etkisiyle şiştiği belirlendi. Polise teslim edilerek bir caminin morguna götürülen ceset, Aka ailesince teşhis edildi. Babası Hakim Aka olayla ilgili savcılığa bilgi verdi.