Tarabya'da katliam

İstanbul'da Tarabya'da aynı aileden dört kişi evlerinde kurşunlanarak öldürüldü. Ailenin üç oğlu arabalarıyla kayboldu.

İSTANBUL - Tarabya'da aynı aileden dört kişi evlerinde öldürüldü. Ailenin üç oğlu ise bir otomobil ve bir minibüsle ortadan kayboldu. Cumhuriyet Mahallesi'nde iki katlı müstakil evde yaşayan Şamil Çınar, eşi Sahtı Çınar, Sakarya Üniversitesi öğrencisi kızları 22 yaşındaki Derya Çınar ve 3 yaşındaki yeğenleri Eren Yılanlıdağ sabah saatlerinde ölü bulundu.
Polisin olay yerinde yaptığı incelemelerde evde sekiz boş kovan bulunurken, cinayetlerde kullanılan tabancanın 7.65 milimetre çapında olduğu tespit edildi. Silahın susturucuyla kullanıldığı öğrenilirken, evin kapı ve camlarında zorlama görülmedi. Çınar ailesinin üç oğlu 30 yaşındaki Yılmaz, 26 yaşındaki Özcan ve Muşar ise aileye ait 34 UL 9843 plakalı Volkswagen Transport minibüs ve 34 UP 9843 plakalı Volkswagen Bora marka araçlarla birlikte ortadan kayboldu.
Çilingirle içeri girildi
Evde cesedi bulunan üç yaşındaki Eren'in babası Haydar Yılanlıdağ, yaşadıklarını şöyle anlattı. "Eren'i önceki gün akrabalarımıza bıraktık. Saat 23.00'te Eren'i almak için eve gittim. Işıklar yanıyordu. Uzun süre zile bastım. Bir anormallik yoktu. Arabaların evin önünde olmadığını görünce misafirliğe gittiler diye düşündüm. Telefonlarını aradım ama yanıt veren yoktu. Gece boyunca polis karakollarını ve hastaneleri aradım. Araçlar evde olmayınca 'acaba kaza mı oldu?' diye düşündük. Erkenden kalkıp tekrar eve geldim. Işıklar hâlâ yanıyordu. Daha sonra akrabalara haber verip bir çilingir çağırtıp kapıyı açtırdık. içeride korkunç bir manzara vardı."
Akrabalardan Yusuf Kurudal ailenin düşmanı olmadığını belirterek, "Kimseyle hüsumetleri yoktu. Dört kişi öldü geri kalan üç kişi nerede?" diye sordu. Mahallede kahvehane işleten Çetin Acar ise, "Şamil Çınar önceki gün kahvedeydi. Akşama kadar oyun oynadı. Mahallede onu tanımayan yoktur. Ama çocukları pek mahallede olmazlardı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7336937336930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.