Taraf'ın haberine ilk tepki Şamil Tayyar'dan geldi

Taraf'ın haberine ilk tepki Şamil Tayyar'dan geldi
Taraf'ın haberine ilk tepki Şamil Tayyar'dan geldi
Taraf gazetesinin bugün sürmanşetten verdiği 'Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK alındı' haberine hükümet kanadından ilk tepki Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi

 

Şamil Tayyar twitter hesabında “Doğru Cemaati bitirme kararı 2004'de alındı; sonra emniyet cemaate bağlandı, dersane ve okul sayısı patladı, Akpartiye kapatma davası açıldı. Fitneye destek verenleri görünce sorunun fitneciyle sınırlı olmadığı anlaşılıyor” dedi.

Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ise konuyla ilgili olarak yine twitter hesabından yaptığı açıklamada söz konusu MGK kararının hükümet tarafından yok hükmünde sayıldığını ifade etti. Akdoğan  “2004'teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiş, hiç bir bakanlar kurulu kararı alınmamış, hiçbir işlem yapılmamıştır” dedi.

 

Dershane tartışmasında Taraf gazetesinden MGK belgesi


  http://www.radikal.com.tr/116336411633642

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şamil'den suç duyurusu: Akepe emniyeti cemaate bağlamış! - mlylmz

  Şimdi sen cinlik yapıp cemaate cevap mı veriyorsun yoksa akepeyi mi gammazlıyorsun Şamil efendi? Emniyeti cemaate bağlayan akepenin cin fikirli milletvekili. Seni gidi merdi kıpti seni:)

  DÜNYA - HARAYDIN

  Hayatı dünyası olanların hayatı bitirilir de hayatı ahireti olanların dünyası bitirilemez ki? En fazla hayatı ahiret olanlar şeytana uyup dünya mal ve makamlarına hayatı dünya olanlar kadar hırsla sarılmaya başladılarsa şeytanın bu oyununu bir kere daha görme fırsatı bulurlar,dünya mal ve makam hırslarından soyunurlar,hayatları ahiret olarak dünyayı görmeye yeniden başlarlar. Doğal olan,doğru olan da bu değil mi zaten.Dünya mal ve makamına uzanan eller çoktur doğaldır ki fazla uzanan el şeytanın çatıştırması dışında bir işe yaramaz.O halde herkes en iyi bildiği işi yapmalı değil midir?