Taraftar cinayetinde beş gözaltı

BJK İnönü Stadı'nda oynanan maç sırasında bir kişinin ölümüyle sonuçlanan bıçaklama olayına ilişkin gözaltına alınanların sayısı beşe yükseldi.

Beşiktaş ile Çaykur Rizespor arasında BJK İnönü Stadı'nda oynanan maç sırasında bir kişinin ölümüyle sonuçlanan bıçaklama olayına ilişkin gözaltına alınanların sayısı beşe yükseldi.
Asayiş Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Cihat Aktaş'ın bıçaklanarak öldürüldüğü olaydan sonra stad çıkışında katil zanlısı F.S. ile kavgaya karıştıkları öne sürülen arkadaşları C.Ö., C.E., Ş.K. ve M.I. gözaltına alındı.

1997'DEN BERİ SABIKALI

Katil zanlısı F.S.'nin, sakinleştirici hap kullandığı ve 1997 yılından Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmek, 1998 yılından darp ve 2001 yılından da silahla yaralama olayına karışmak suçlarından sabıkasının bulunduğu ifade edildi.
F.S'nin, spor ayakkabısının içinde stada soktuğu ve olayda kullandığı sapı kartal amblemli 6-7 santimetre uzunluğundaki bıçağın da seyirci koltuklarının arasında ele geçirildiği belirtildi. Zanlılar sorgularında, maçın 10'uncu dakikasında karşı grupla kavganın başladığını, yumruklaşma olduğunu, bu sırada bıçağı çeken F.S.'nin iki darbeyle Cihat Aktaş'ı yaraladığını, bıçağı seyirci koltuklarının arasına attıklarını, ardından maçın devamını izlediklerini, ölüm olayını ise yapılan anonsla öğrendiklerini söyledi.